Borussia Dusseldorf rywalem Bogorii w ćwierćfinale LM

You are currently viewing Borussia Dusseldorf rywalem Bogorii w ćwierćfinale LM

Czterokrotny triumfator Ligi Mistrzów Borussia Dusseldorf będzie przeciwnikiem Dartomu Bogorii w walce o półfinał tenisowej Ligi Mistrzów. W barwach aktualnego Mistrza Niemiec występuje utytułowany Timo Boll.

Zespół z Dusseldorfu to również obrońca Champions League z poprzedniego sezonu. W tym niemiecka drużyna rywalizowała w grupie A, w której zajęła pierwsze miejsce odnosząc pięć zwycięstw i doznając tylko jednej porażki. Drużyna Bogorii z kolei w grupie C zajęła drugie miejsce wygrywając cztery spotkania i przegrywając zaledwie dwa. W barwach Borussii na co dzień oprócz Bolla występują również aktualny brązowy medalista Mistrzostw Europy w singlu Kristian Karlsson, a także Anton Kallber, Omar Assar i Sharath Kamal Achanta.

Przed pierwszym przyjściem do Dartomu Bogorii w zespole z Dusseldorfu występował przez wiele lat Panagiotis Gionis. Dlatego też dla Greka będzie to emocjonalne spotkanie. Podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego aż 10 razy mierzyli się z Borussią Dusseldorf w historii Ligi Mistrzów. Jak do tej pory bilans jest niekorzystny dla naszego zespołu i wynosi 2 zwycięstwa Bogorii i 8 wygranych Borussii. Awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów to dla Bogorii wyrównanie ich najlepszego rezultatu w historii startów tych elitarnych rozgrywek. Pierwsze spotkanie w Grodzisku Mazowieckim zostanie rozegrane w dniach 23-25 stycznia, rewanż w Dusseldorfie przewidziany jest na datę między 6, a 8 lutego.