Panos w turnieju głównym Hungarian Open

You are currently viewing Panos w turnieju głównym Hungarian Open

Przez gęste sito eliminacji musiał przejść Panagiotis Gionis by awansować do turnieju głównego. Pano by awansować do najlepszej 32 turnieju musiał pokonać trzech mocnych przeciwników.

Do Budapesztu po spotkaniu z Kolpingiem Frac Jarosław udało się trzech tenisistów stołowych Bogorii, czyli Marek Badowski, Pavel Sirucek oraz właśnie Gionis. Start od pierwszej rundy eliminacji rozpoczął Marek Badowski. Za przeciwnika w pierwszym pojedynku miał Francuza Romaina Ruiza, którego pewnie pokonał 4:0 w setach. Od drugiej rundy eliminacji do gry przystąpili również Panos i Pavel. Wszyscy nasi zawodnicy pokonali swoich przeciwników w drugiej rundzie. Panos nie dał żadnych szans pokonując 4:0 Yevhena Pryshchepe. W takim samym samym stosunku Pavel uporał się z Kalinikosem Kreangą. Najbardziej zacięty pojedynek stoczył Badowski, który 4:3 w setach pokonał brązowego medalistę Drużynowych Mistrzostw Świata z 2016 roku Samuela Walkera.

Po zwycięstwie we wtorkowych grach zawodnicy Bogorii wczoraj przystąpili do trzeciej rundy eliminacji. W niej Panos pokonał 4:1 wymagającego przeciwnika jakim jest Francuz Tristan Flore. Na bardzo trudnego rywala trafił również Sirucek. Mierzył on się z aktualnym Wicemistrzem Europy Ovidiu Ionescu. Po niezwykle zaciętej batalii Czech wygrał 4:3 i podobnie jak Gionis awansował do czwartej rundy eliminacji. Swoje spotkanie przegrał za to niestety Marek Badowski, który również po siedmiosetowym meczu przegrał z Czechem Davidem Reitspiesem. Do decydującej gry o awans do turnieju głównego Hungarian Open stanęli zatem Panagiotis Gionis oraz Pavel Sirucek. Bardzo trudne zadanie stało przed Siruckiem, który za przeciwnika miał Chińczyka Zhou Yu. Pavel nie sprostał Chińczykowi i przegrał 0:4. Na wysokości zadana stanął za to Panos, który pokonał 4:3 w setach Gustavo Tsuboia. Ta wygrana dała mu awans do turnieju głównego, który rozpoczyna się dzisiaj. W nim o 20.30 zmierzy się z Kristianem Karlssonem, który na co dzień występuje w Borussii Dusseldorf.  Będzie to zatem przedsmak rywalizacji, która już za tydzień odbędzie się w naszej hali sportowej przy ulicy Westfala 3a.