Czas na rewanżowe starcie z Borussią Dusseldorf

You are currently viewing Czas na rewanżowe starcie z Borussią Dusseldorf


Punktualnie o godzinie 19 w Dusseldorfie Bogoria rozpocznie zmagania w rewanżowym spotkaniu Ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów. W pierwszym meczu w Grodzisku Mazowieckim Borussia zwyciężyła 3:1.

Nasi tenisiści udali się do Dusseldorfu z myślą o sprawieniu niespodzianki, jeśli nie sensacji. Borussia to aktualny obrońca tytułu Ligi Mistrzów, a dodatkowo w swoim dorobku ma najwięcej (11) tytułów w całych tych rozgrywkach. Co więcej w swojej ekipie ma aktualnego Mistrza Europy w singlu Timo Bolla, który w Grodzisku Mazowieckim wygrał dwa swoje pojedynki w stosunku 3:0 w setach.

Podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego z pewnością będą walczyć o każdą piłkę. Tym bardziej, że są ostatnio w dobrej dyspozycji. Panagiotis Gionis w weekend pokonał 4:2 w setach 13. zawodnika rankingu ITTF Mattiasa Falcka. Dla Panosa będzie to dosyć emocjonalny pojedynek, gdyż do Bogorii za pierwszym razem trafił właśnie z Borussii w której występował przez parę sezonów. W dobrej formie jest również Marek Badowski, który triumfował dwa tygodnie temu w Grand Prix Polski Seniorów, a w niedzielę wygrał oba single w spotkaniu LOTTO Superligi przeciwko Palmiarni Zielona Góra. Oprócz Panosa i Marka w Niemczech wystąpi, także Kaii Konishi oraz Pavel Sirucek.

Aby awansować do pierwszego w historii istnienia klubu półfinału Ligi Mistrzów zawodnicy muszę pokonać Borussie 3:0 lub 3:1 i liczyć na lepszy bilans setów. Inny wynik będzie premiował awansem naszych przeciwników. Do rewanżowego starcia w Dusseldorfie na łamach Polskiej Agencji Prasowej odniósł się również trener naszej drużyny Tomasz Redzimski. Poniżej jego wypowiedź:

W Dusseldorfie gramy w tym samym, czteroosobowym składzie co w Grodzisku. Rozważam inny wariant, z Markiem w grającej trójce. Lubimy grać w ARAG Arena. Ludzie siedzą blisko, jest bardzo kameralnie. Walczymy o awans. Jesteśmy maksymalnie zmobilizowani, bo sytuacja po pierwszym meczu jest dość trudna. Najlepsze co możemy zrobić, to włożyć całe nasze zaangażowanie, talent i ducha walki w rozegranie każdej pojedynczej akcji. To jest nasze zadanie“.

A transmisje spotkania Bogorii z Borussią Dusseldorf znajdziecie w linku poniżej:
https://www.laola1.tv/en-int/livestream/borussia-duesseldorf-ks-dartom-bogoria-grodzisk-mazowiecki-len