Miłosz Redzimski dominuje w kraju

Miłosz po raz kolejny zwyciężył w Grand Prix Polski. Po wygranej w Grand Prix Polski Juniorów tydzień temu, Miłosz tym razem triumfował w III Grand Prix Polski Kadetów (dzieci do lat 15).

Adept naszej Akademii okazał się najlepszy w turnieju w rozgrywanym w Białymstoku. Tym razem Miłosz zwyciężył wszystkie osiem swoich pojedynków na Podlasiu, w których jego stosunek setów wyniósł 29 setów wygranych oraz zaledwie trzy przegrane. W decydującym pojedynku o zwycięstwie Miłosz pokonał 4:2 w setach Dawida Kosmala. Dzięki wygranej w Białymstoku Miłosz w gronie Kadetów zajmuje pierwsze miejsce w rankingu ogólnopolskim i z numerem pierwszym będzie rozstawiony w trakcie Mistrzostw Polski. Jego wyczyn tym bardziej zasługuje na wyróżnienie, że rywalizuje on z przeciwnikami o dwa lata starszymi, a sam mógłby występować w młodszej kategorii Młodzików.

Oprócz Miłosza w Białymstoku barw Akademii Tenisa Stołowego Bogorii bronili również Jacek Mitas, Szymon Wiśniewski, Mikołaj Giereło, Zosia Śliwka oraz Krzysztof Stąporek. Z tego grona jedynie Krzysztof Stąporek nie przebrnął eliminacji. Z pozostałej czwórki najlepsze miejsce zajął Szymon Wiśniewski, który awansował ze swojej grupy w turnieju głównym i znalazł się w najlepszej 32 w kraju. Niestety później Szymon przegrał dwie gry i turniej zakończył w przedziale 25-32. Jacek Mitas również był bliski wyjścia z grupy, jednak w grze o awans nie wykorzystał piłek meczowych z Mateuszem Cymermanem. Ostatecznie Jacek zajął miejsca w przedziale 33-40. Mikołaj Giereło uplasował się na miejscach 57-64, zaś Zosia Śliwka 49-56. Całej grupie zawodników dzielnie walczących na chwałę Bogorii gratulujemy. Gratulacje należą się również trenerowi Zbyszkowi Grześlakowi, który prowadził całą grupę w trakcie trzydniowych zawodów.