Grad medali adeptów naszej Akademii w Mistrzostwach Mazowsza

Pięć złotych dwa srebrne i trzy brązowe, aż tyle medali w weekend wywalczyli adepci naszej Akademii w Mistrzostwach Województwa. Zawody rozgrywane były w kategoriach Młodzików, Kadetów i Juniorów.

Na pewno weekend do najbardziej udanych może zaliczyć Zosia Śliwka. Mistrzyni Polski Żaczek z 2018 roku w sobotę i niedzielę zdobyła aż trzy złote medale. Zosia okazała się najlepsza w singlu, a także w deblu i drużynie, gdzie jej partnerką była Tosia Zembowicz. Tosia do dwóch złotych medal w parze z Zosią dołożyła również brąz w sobotniej grze indywidualnej. W niedzielnym turnieju drużynowym po srebrny medal sięgnęła nasza druga drużyna Młodziczek: Ola Oskiera i Milena Mirecka. Dziewczyny okazały się jedynie gorsze w finale od Tosi i Zosi. Oprócz tego Milena w sobotę zajęła czwarte miejsce w deblu wraz z Olą i czwarte w singlu. Świetny weekend mieli również nasi Młodzicy Krzysztof Stąporek oraz Fabian Sprzączak. Najpierw w sobotę w Nadarzynie zostali Mistrzami Mazowsza w grze deblowej, a w niedzielę w Gostyninie okazali się najlepsi w rozgrywkach drużynowych. Krzysztof w sobotę sięgnął także po brązowy medal w turnieju indywidualnym.

Co więcej cała wspomniana szóstka ma zapewniony start w Mistrzostwach Polski, które w kwietniu zostaną rozegrane w Brzegu Dolnym. Tosia z Olą wygrały w sobotę turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski. Sztuka ta udała się również Piotrkowi Garwole oraz Kamilowi Sadowskiemu. Chłopaki również zajęli wysokie czwarte miejsce w turnieju drużynowym. Oprócz nich w turnieju brali udział najmłodszy w całej ekipie Kuba Dobosz, który w sobotę był piąty w turnieju eliminacyjnym w singlu oraz dziewiąty w niedzielnej drużynie wraz z Tomkiem Fabisiakiem. Zuzia Gutkowska z kolei zajęła z kolei 13. miejsce w turnieju indywidualnym Młodziczek.

Od naszych świetnych Młodzików, gorsi nie chcieli być Kadeci oraz Juniorzy, którzy brali udział w turnieju drużynowym. Najpierw w sobotę brązowy medal zdobył zespół naszych kadetów w składzie: Mikołaj Giereło i Jacek Mitas. W niedzielę z kolei po srebrny medal sięgnęła starsza drużyna Juniorów: Patryk Pyśk, Adam Stąporek i Kuba Lis. Wszystkim naszym adeptom oraz trenerom Pawłowi i Adamowi gratulujemy udanego startu.