Brązowy medal naszych Młodziczek w MP

W poprzednim tygodniu ósemka adeptów naszej Akademii walczyło w Mistrzostwach Polski Młodziczek, które rozgrywane były w Brzegu Dolnym. Dzięki temu byliśmy najliczniejszą ekipą na tych Mistrzostwach.

W Brzegu Dolnym mieliśmy trzy zespoły w turnieju drużynowym, również najwięcej w całych Mistrzostwach. To właśnie w nim nasze Młodziczki wywalczyły jedyny medal dla naszego klubu. Tosia Zembowicz oraz Zosia Śliwka najpierw okazały się najlepsze w swojej grupie, wygrywając wszystkie trzy pojedynki w stosunku 3:0. Tosia z Zosią w turnieju drużynowym rozstawione były z numerem siódmym, a w grupie pokonał 3:0 faworyzowanym zespół z Brzegu Dolnego, który był rozstawiony z numerem drugim. Zwycięstwo w grupie dało dziewczynkom awans do półfinału, gdzie ich przeciwniczkami była KS Bronowianka Kraków. Dziewczynom udało się wygrać jedynie grę deblową i przegrały ten pojedynek 1:3. Zespół z Krakowa wygrał cały turniej, a Tosia z Zosią wywalczyły brązowy medal. Również bardzo dobrze w turnieju drużynowym wiodło się naszym Młodzikom. Po dwóch wygranych meczach w walce o awans do półfinału Krzysztof Stąporek i Fabian Sprzączak po wyrównanych grach ulegli 1:3 zespołowi KU AZS Wrocław. Ostatecznie zakończyli oni turniej na miejscach 5-8. Na miejscach 13-16 z kolei turniej ukończyły nasze Żaczki Ola Oskiera i Milena Mirecka, jednak one w Brzegu Dolnym rywalizowały z przeciwniczkami o dwa lata starszymi.

Bardzo blisko medalu Tosia z Zosią były w grze deblowej. Po dwóch wygranych grach awansowały one do ćwierćfinału. W walce o półfinał i awans do strefy medalowej dziewczyny prowadziły już 2:0 w setach, niestety uległy one 2:3 Karolinie Hołdzie i Natalii Gaworskiej. W grach deblowych miejsca 9-16 zajęli Fabian Sprzączak i Krzysztof Stąporek, zaś 17-32 Kamil Sadoski i Piotr Garwoła oraz Ola Oskiera i Milena Mirecka. Jeśli chodzi o singla to najlepiej z naszej ósemki zaprezentowali się Tosia z Krzysztofem, którzy pokonali w turnieju wyżej notowanych przeciwników i zawody ukończyli w przedziale 9-16. Swoje gry o najlepszą szesnastkę turnieju 2:3 w setach przegrały Zosia z Mileną, zajmując miejsca 17-24. Najmłodszy w naszej ekipie Fabian Sprzączak uplasował się na miejscach 25-32. Ola Oskiera zajęła miejsca 33-48, zaś Piotrek Garwoła i Kamil Sadowski 49-64. Wszystkim adeptów naszej Akademii Tenisa Stołowego należą się słowa uznania za walkę o każdy punkt i super postawę przy stole