Marek Badowski w turnieju głównym MŚ

You are currently viewing Marek Badowski w turnieju głównym MŚ

Dzięki wygraniu dwóch spotkań grupowych w stosunku 4:0 w setach Marek zapewnił sobie awans do turnieju głównego Mistrzostw Świata w singlu. Tym samym dołączył on do Pavla Sirucka oraz Panagiotisa Gionisa, którzy mieli zapewniony start w turnieju głównym.

W drabince głównej wystąpi 128 najlepszych zawodników z całego świata. Marek zwyciężył zmagania w grupie 45, nie dając szans Denisowi Zholudevowi z Kazachstanu oraz broniącemu barw Jemenu Fahdowi Gubratowi. W pierwszej rundzie singla jednak na zawodnika Bogorii będzie czekać bardzo trudne zadanie. Marek zmierzy się z rozstawionym z numerem 4 Tomokazu Harimoto, który uważany jest za genialne dziecko Japońskiego tenisa stołowego. Mecz ten zostanie rozegrany o godzinie 13.20 na stole numer 3.

Również o 13.20 swój start w Mistrzostwach Świata rozgrywanych w Budapeszcie rozpocznie Panagiotis Gionis. Popularny Panos za przeciwnika będzie miał Rumuna Hunora Szocsa i będzie faworytem tego starcia. Faworytem swojego pojedynku wydaje się być również trzeci z zawodników Bogorii biorących udział w mistrzostwach globu Pavel Sirucek. Czech o godzinie 15.50 zmierzy się z reprezentantem gospodarzy Bencem Majorosem. Jeśli wytrzyma presję to powinien podobnie jak Panos zameldować się w drugiej rundzie turnieju.

Niestety tenisiści Bogorii zakończyli swój udział w grach podwójnych. Bardzo dobrze w mikście z Natalią Bajor radził sobie Marek Badowski. Po przejściu eliminacji polski duet pokonał w pierwszej rundzie turnieju głównego mocną parę z Indii 4:1. W drugim pojedynku turnieju głównego, którego stawką był awans do najlepszej 16 turnieju miksta Badowski/Bajor ulegli 1:4 rumuńskiej parze Ionescu/Szocs. Z kolei w grze deblowej Marek z Patrykiem Zatówką oraz Pavel Sirucek wraz z Tomasem Polansky odpadli w pierwszej rundzie. W linku poniżej znajdziecie wszystkie wyniki turnieju w Budapeszcie:

https://www.ittf.com/tournament/5000/2019-world-championships/