Milena Mirecka i Kuba Dobosz Mistrzami Mazowsza

W niedzielę w Nadarzynie odbyły się Mistrzostwa Województwa w kategorii Skrzatów i Żaków. Adepci naszej Akademii w turniejach indywidualnych wywalczyli cztery medale. Dwa złote oraz dwa srebrne.

Bezkonkurencyjny w gronie najmłodszej kategorii Skrzatów okazał się Kuba Dobosz. W całych zawodach wygrał on cztery pojedynki bez straty seta. Tym samym Kuba wygrał czwarty wojewódzki turniej i tym samym okazał się najlepszym Skrzatem (kategoria do lat 9) w województwie. Swój pierwszy start w turnieju wojewódzkim zaliczyli inni Skrzaci Patryk Bombalak oraz Michał Staranowicz. Obaj zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. Pierwszy z nich zajął 13. miejsce, zaś drugi 17.

Równolegle z turniejem Skrzatów w Nadarzynie odbywały się Mistrzostwa Województwa Żaków. Podobnie jak Kuba turniej bez straty seta w kategorii Żaczek zwyciężyła Milena Mirecka. W finale pokonała ona swoją koleżankę klubową Olę Oskierę, która w Nadarzynie wywalczyła srebrny medal. Srebrny medal w gronie Żaków (dzieci do lat 11) wywalczył Fabian Sprzączak. Fabian w całym turnieju przegrał jedynie finałowy pojedynek. Tuż za podium na czwartym miejscu również wśród Żaków uplasował się Piotr Garwoła. Na miejscach 5-8 zawody ukończyli Tomasz Fabisiak oraz Kuba Dobosz. Kuba wygrał jednak turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski, dzięki czemu wywalczył on awans do Mistrzostw Polski Żaków, które w czerwcu zostaną rozegrane w Krakowie. W tym samym turnieju eliminacyjny Tomek zajął trzecie miejsce. W przedziale 5-8 turniej eliminacyjny zakończyła Zuzia Gutkowska, zaś 21-24 Franek Bukowski. Wszystkim naszym zawodnikom gratulujemy udanego startu.