Ruszyły zapisy do V edycji Pingla Cup

  • Post category:Pingla Cup
You are currently viewing Ruszyły zapisy do V edycji Pingla Cup

V edycja organizowanego przez Bogorię turnieju Pingla Cup odbędzie się w dniach 1-2 czerwca. Rozpoczęliśmy już zapisy do tego największego ogólnopolskiego turnieju dla Skrzatów i Żaków.

Pierwsza edycja odbyła się dokładnie 20 czerwca 2015 roku. Początkowo rozgrywany był jedynie turniej Skrzatów (dzieci do lat 9), w którym udział wzięło 70 dzieci z całej Polski. Wówczas najlepsi okazali się Miłosz Redzimski oraz Wiktoria Wróbel. Co ciekawe oboje to teraz czołowi kadeci w Europie, a turniej Pingla Cup był początkiem ich drogi do sukcesów w swoich kategoriach wiekowych. Przez kolejne cztery edycje turniej stał na coraz wyższym poziomie organizacyjnym, a dodatkowo wprowadziliśmy turniej Żaków (dzieci do lat 11) oraz w zeszłym roku turniej deblowy.

Jako organizatorzy również i w tym roku liczymy, że dla wszystkich uczestników będzie to niezapomniany turniej. Na zadowoleniu dzieci zależy nam przecież najbardziej. Ci, którzy byli u nas w Grodzisku Mazowieckim wiedzą co wyróżnia nas na tle innych turniejów. A jest to:

Warunki do gry i dekoracja: Warunki stworzone jak dla profesjonalistów, w najbardziej prestiżowych zawodach. Aż 16 obniżanych stołów na całej hali, w tym dwa specjalne – w centralnym miejscu i na czerwonej, profesjonalnej wykładzinie. Wszędzie stanowiska z numeratorami dla sędziów. Biuro zawodów, Organizator, Sędzia Główny, Lekarz, stołówka, barek, szatnie, stolik z drożdżówkami i bananami – na miejscu. Reklamy i banery dodające prestiżu. Trybuny mieszczące zarówno dzieci, rodziców i trenerów. Plus oznaczenia komunikacyjno-logistyczne tak by każdy wiedział, gdzie jest i którędy ma dotrzeć do celu.

WYWIADY: Ten element Pingla Cup od razu przypadł do gustu wszystkim dzieciom. Praktycznie wszyscy są przepytywani przez naszego szalonego reportera. Większość dzieci debiutuje w tej roli. Na tle specjalnej ścianki i roll-up’u Pingla Cup zrealizowane są  wywiady z: zawodniczkami, zawodnikami, trenerami, rodzicami. Wywiady później dostępne są w serwisie YouTube (na kanale Bogoria Grodzisk Mazowiecki) oraz w mediach społecznościowych klubu (Facebook-Pingla Cup 2016). Przeprowadzanie wywiadów świadczy o profesjonalnej organizacji” – mówili rodzice i trenerzy w poprzednich latach.

Możliwość gry z zawodnikami Lotto Superligi: Gdy tylko jeden z zawodników Lotto Superligi pojawi się przy stole kolejka chętnych by sprawdzić się z najlepszymi tenisistami w Polsce zapewne nie będzie się kończyć. Swoich sił w poprzednich latach z Drużynowi Mistrzami Polski Robertem Florasem i Pawłem Fertikowskim próbowali nie tylko uczestnicy Pingla Cup ale również rodzice. Dla wielu będzie to z pewnością pierwsza okazja do pogrania z zawodnikami na takim poziomie. Mamy nadzieję, że za kilka lat to uczestnicy Pingla Cup, będą stanowić o sile polskiego tenisa stołowego.

Rywalizacja z dziećmi z całej Polski: W dwóch pierwszych edycjach Pingla Cup wzięło udział aż 190 dzieci z różnych części Polski. Szczególnie dla Skrzatów i Skrzatek jest to doskonała okazja by móc rywalizować z dziećmi z różnych województw. W trakcie sezonu nie mają nigdzie takiej możliwości.

Wyjątkowa atmosfera: Przy turnieju pracuje blisko 30 osób, dla których tenis stołowy jest największą pasją. Wiele z nich to wolontariusze bez których ten turniej nie byłby taki wyjątkowy. Wszyscy na Sali w trakcie turnieju są do dyspozycji uczestników, rodziców i trenerów. Wszystko po to by po zakończeniu zawodów, wszyscy odliczali dni do następnego Pingla Cup.