Bogoria powalczy o Siódmy Tytuł Drużynowego Mistrza Polski

You are currently viewing Bogoria powalczy o Siódmy Tytuł Drużynowego Mistrza Polski

W najbliższą sobotę (25 maja) o godzinie 16 w hali ośrodka im. Andrzeja Grubby w Gdańsku drużyna Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki zagra w finale LOTTO Superligi. Przeciwnikiem naszego zespołu będzie Dekorglass Działdowo, stawką tego finału będzie siódmy tytuł Drużynowego Mistrza Polski dla Bogorii.

Po świetnym sezonie, w którym Bogoria awansowała do do ćwierćfinału elitarnej Ligi Mistrzów oraz okazała się najlepsza w rundzie zasadniczej LOTTO Superligi, mamy szansę okazać się ponownie najlepszą drużyną w kraju. Ostatni raz Mistrzem Polski zostaliśmy w 2017 roku i liczymy, że po roku przerwy tytuł wróci do Grodziska Mazowieckiego. Zadanie jednak będzie bardzo trudno, bo Dekorglass dysponuje bardzo dobrym i wyrównanym składem. Przede wszystkim u działdowian trzeba wymienić Shang Kuna, który jeszcze niedawno znajdował się w ścisłej kadrze Chin, a w kilkunastu pojedynkach singlowych LOTTO Superligi nie odniósł jeszcze porażki. Do 1/8 finału ostatnich Mistrzostw Świata dotarł Yang Wang, defensor Dekorglassu. Na pozycji numer trzy u działdowian wystąpi zapewne ktoś z dwójki Paweł Fertikowski, Jiri Vrablik.

Jednak podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego również znajdują się w doskonałej formie. W półfinale play-off nasi zawodnicy nie dali szans aktualnemu Mistrzowi Polski z Jarosławia wygrywając w dwumeczu 6:1. Jak zawsze w najważniejszych meczach sezonu formą bryluje Panagiotis Gionis, po którym jak zawsze można się spodziewać widowiskowej gry. Świetne starty na Bałkanach w turniejach rangi Pro Tour rozegrał Marek Badowski, a i Pavel Sirucek wielokrotnie w tym sezonie pokazywał, że można na niego liczyć. Pod znakiem zapytania stoi z kolei występ Kaia Konishiego, który również miał duży wkład w awans drużyny do finału LOTTO Superligi. 

Na pewno kibice w Gdańsku zobaczą dużą dawkę tenisa stołowego na najwyższym poziomie. Wiemy już także, że spora grupa kibiców Bogorii będzie wspierać drużynę w hali ośrodka im. Andrzeja Grubby co tylko może pomóc naszej drużynie w odniesieniu zwycięstwa i poraz siódmy wzniesienia pucharu dla najlepszej drużyny w Polsce.