Milena Mirecka Mistrzynią Polski Żaczek

Z trzema medalami z Mistrzostw Polski Żaków w Krakowie wrócili adepci naszej Akademii Tenisa Stołowego. Złoto w grze indywidualnej wywalczyła Milena Mirecka, brąz Ola Oskiera. Dziewczyny zajęły również trzecie miejsce w grze podwójnej.

Zawody w Krakowie były ostatnimi mistrzostwami kraju w kategoriach młodzieżowych. Dartom Bogorię reprezentowała piątką młodych zdolnych zawodników. Oprócz Mileny i Oli byli to Fabian Sprzączak, Piotr Garwoła oraz Kuba Dobosz. Cała piątka świetnie rozpoczęła turniej w rozgrywkach grupowych. Kuba zajął w swojej grupie drugie miejsce, zaś pozostali wygrali trzy pojedynki, co dało im pierwsze miejsce. Wszyscy zameldowali się w najlepszej 32 zawodów. Żaden inny klub w tych Mistrzostwach nie miał takiej reprezentacji w turnieju głównym.

Swoją dobrą passę w turnieju głównym kontynuowały dziewczyny oraz Fabian. Zwycięstwa w dwóch pierwszych rundach dały im awans do ćwierćfinałów. Ola z Mileną oraz Fabian z Aleksem Pakuła po wygranych w dwóch pierwszych rundach gry podwójnej również osiągnęli fazę ćwierćfinałową. Mimo ambitnej walki Kuba z Piotrkiem w grze indywidualnej odpadli w pierwszej rundzie, kończąc Mistrzostwa Polski w przedziale 17-32.

Niedzielną walkę o medale od ćwierćfinału debla rozpoczęły dziewczyny. W nim adeptki naszej Akademii 3:1 w setach pokonały parę Krause/Łęgowska. Awans do półfinału dał im przynajmniej brązowy medal. Bardzo dużo pecha w niedzielę miał Fabian, który najpierw w parze z Pakuła przegrał ćwierćfinał debla 2:3 i 10:12 w piątym secie z Wnękiem i Flaumenhaftem. Następnie Sprzączak nie wykorzystał prowadzenia 2:0 w setach i przegrał grę o awans do strefy medalowej z najwyżej rozstawionym Kacprem Totonem. Zarówno w singlu, jak i deblu Fabian zakończył turniej w przedziale 5-8.

To co nie udało się Fabianowi w singlu, udało się Oli i Milenie. Ta pierwsza pokonała po zaciętym pojedynku 3:2 Kasię Rajkowską, zaś Milena nie dała szans Matyldzie Hadryś zwyciężając 3:0. Los chciał, że w grze o finał dziewczyny trafiły na siebie. W klubowym pojedynku górą była Milena która zwyciężyła 3:0 w setach. Ola mistrzostwa zakończyła z brązowym medalem w singlu i deblu, gdyż w półfinale gry podwójnej dziewczyny mimo prowadzenia 2:0 w setach uległy 2:3 parze Hadryś/Toborek. Milena do brązowego medalu w deblu, dorzuciła tytuł najlepszej zawodniczki kraju w singlu. W finale podopieczna trenera Pawła Szelińskiego pokonała 3:1 najwyżej rozstawioną Kingę Hawro.

Złoty oraz dwa brązowe medale to świetny wynik adeptów naszej Akademii na zakończenie sezonu 2018/2019. Medale Mileny oraz Oli to zasługa ich ciężkiej codziennej pracy ale również pracy rodziców oraz trenera Pawła Szelińskiego, który z dziewczynami pracuje od samego początku. Wielkie gratulacje należą się również dla chłopaków, którzy rozegrali bardzo dobry turniej oraz trenera Zbyszka Grześlaka, który swoimi podpowiedziami wspierał naszą młodą ekipę przez cały turniej.