Serbia pierwszym rywalem Biało-Czerwonych w DME

You are currently viewing Serbia pierwszym rywalem Biało-Czerwonych w DME

Nieco ponad dwa tygodnie zostało do rozpoczęcia Drużynowych Mistrzostw Europy we francuskim Nantes. 4 września swoje pierwsze spotkanie Biało-Czerwoni zagrają z reprezentacją Serbii.

Przypomnijmy, że w Mistrzostwach Starego Kontynentu Polacy zagrają w grupie G, gdzie za przeciwników oprócz Serbów będą mieli także Belgów. 3 września na inaugurację zmagań grupowych Belgia zagra z Serbią. Dzień później o godzinie 10 podopieczni trenera Tomasza Krzeszewskiego zagrają z Serbią. Ostatni mecz grupowy Biało-Czerwoni 5 września zagrają z Belgią o godzinie 13. Z tej trzyzespołowej grupy awans do ćwierćfinału uzyska tylko najlepsza drużyna. Wydaje się, że pewny powołania do reprezentacji może być nasz Marek Badowski, który obok Kuby Dyjasa będzie stanowił o sile reprezentacji Polski. Ostatni medal Drużynowych Mistrzostw Europy reprezentacji Polski zdobyła w Belgradzie w 2007 roku. Wówczas nasi reprezentanci wywalczyli brązowy medal.

Bardzo prawdopodobne, że w Nantes wystąpią także Pavel Sirucek oraz Panagiotis Gionis, którzy są najsilniejszymi zawodnikami odpowiednio reprezentacji Czech i Grecji. Czesi wylosowali bardzo trudnych przeciwników, czyli broniących mistrzowskiego tytułu Niemców oraz groźnych Rosjan. Panos wraz z reprezentacją Grecji trafił do grupy z mocną Potrugalią oraz Turcją.