Bogoria gromi Wartę na wyjeździe!

You are currently viewing Bogoria gromi Wartę na wyjeździe!

Od wygranej 3:0 z Wartą Kostrzyn nad Odrą tenisiści stołowi Dartomu Bogorii rozpoczęli grudniowy maraton gier. We wtorek z mistrzem Polski pożegnał się – do lutego – Masaki Yoshida. Do zespołu wraca zaś na czwartkowe i piątkowe mecze Panagiotis Gionis.

 

Nasi Mistrzowie Polski nie dali żadnych szans beniaminkowi, który przegrał wszystkie 11 spotkań LOTTO Superligi i zajmuje ostatnie, 12. miejsce w ligowej tabeli. Konfrontacja zakończyła się po 70 minutach. Punkty zdobyli dla naszego zespołu solidarnie: Japończyk Yoshida, dwukrotny wicemistrz kraju i aktualny brązowy medalista IMP Marek Badowski i Czech Pavel Sirucek.

Doskonale pamiętaliśmy mecz sprzed dwóch lat w Kostrzynie, który wygraliśmy tylko 3:2 po ciężkim boju. Dlatego maksymalnie skoncentrowani i odpowiednio przygotowani taktycznie przystąpiliśmy do dzisiejszego spotkania. Było to jednocześnie pożegnanie z Masakim Yoshidą, który bardzo nam pomógł w czterech kolejkach, a wróci do drużyny w lutym, już w drugiej rundzie – powiedział trener, Tomasz Redzimski.

 

Yoshida rozegrał jesienią sześć pojedynków w LOTTO Superlidze i wszystkie wygrał. Zgodnie z regulaminem musi wystąpić w pięciu meczach, aby móc później uczestniczyć w rozgrywkach play off. Dlatego na pewno pojawi się w składzie mistrzów Polski w rundzie rewanżowej.

W LOTTO Superlidze Dartom Bogoria wrócił na pierwsze miejsce, zgromadził 26 punktów, tyle co Dekorglass, ale ma lepszy bilans małych punktów – 29:10, przy 28:11 ekipy z Działdowa

Cztery spotkania w tydzień to dla nas nic szczególnego, zresztą na różnych turniejach gra się jeszcze więcej, choć oczywiście w jednym miejscu, bez przemieszczania z miasta do miasta. W LOTTO Superlidze nie kalkulujemy na bieżąco, po prostu chcemy się rozwijać, doskonalić, grać coraz lepiej, by w play off pokazać nową jakość poszczególnych zawodników. W Champions League marzymy o upragnionym półfinale, bowiem już kilka razy byliśmy w ćwierćfinale. Aby zwiększyć szanse na najlepszą czwórkę, musimy wygrać grupę, a potem zwyciężyć w dwumeczu z kimś z pozycji nr 2. Będą to zapewne Angers, Hennebont (oba Francja) lub Roskilde (Dania) – dodał szkoleniowiec.

 

Warta Kostrzyn nad Odrą – Dartom Bogorią Grodzisk Mazowiecki 0:3

Sławomir Dosz – Masaki Yoshida 0:3 (6:11, 3:11, 2:11)

Jakub Masłowski – Marek Badowski 1:3 (2:11, 10:12, 11:7, 3:11)

Daniel Bąk – Pavel Sirucek 0:3 (6:11, 4:11, 6:11)

 

Źródło: LOTTO Superliga