Panos i Pavel w turnieju głównym Hungarian Open

You are currently viewing Panos i Pavel w turnieju głównym Hungarian Open

Bardzo udany dla naszych zawodników jest turniej rozgrywany w stolicy Węgier Budapeszcie. Do 1/16 finału singla zawodów najwyższej rangi ITTF po wygraniu trzech pojedynków eliminacyjnych awansowali Pavel Sirucek oraz Panagiotis Gionis.

W eliminacjach do turnieju rangi World Tour zawsze gra wiele bardzo mocnych zawodników, a łącznie w Budapeszcie wystąpiło ich aż ponad 150. Z tego grona awans do drabinki głównej wywalczyło jedynie 16 zawodników. Przez gęste sito eliminacji bardzo pewnie przeszedł Panos. Grek w trzech spotkaniach singlowych swoim przeciwnikom oddał tylko dwa sety. Co ciekawe zawsze przeciwnikiem Gionisa był reprezentant Francji. W decydującym o awansie pojedynku pokonał 4:1 w setach Stephane Ouaiche. Dużo trudniejszą drogę do awansu miał popularny Siru. Bardzo ciężkiego rywala Pavel miał w 3, rundzie eliminacji czyli medalistę Igrzysk Olimpijskich Bastiana Stegera. Czech jednak po świetnym pojedynku zwyciężył 4:3 w setach. W 4. rundzie eliminacji odprawił z kolei Brazylijczyka Thiago Monteiro 4:1 w setach.

Do pełni szczęścia zabrakło jedynie awansu Marka Badowskiego, który również dobrze radził sobie na Węgrzech pokonując dwóch mocnych przeciwników. Marek najpierw uporał się z Alexandrem Valuchem 4:1, by w kolejnej odprawić 4:2 aktualnego srebrnego medalistę Mistrzostw Świata w deblu Alvaro Roblesa. W meczu o awans do turnieju głównego Bany uległ jednak 2:4 w setach Jinowi Takui z Japonii. Dzisiaj z kolei rozpoczyna się turniej główny. O 17.50 z zawodnikiem gospodarzy Bencem Majorosem zmierzy się Panagiotis Gionis. Przeciwnikiem Pavla Sirucka z kolei będzie brązowy medalista ostatnich Igrzysk Olimpijskich w singlu leworęczny Jun Mizutani. Starcie to rozpocznie się o godzinie 18.40.