Czy rozgrywki LOTTO Superligi zostaną dokończone?

You are currently viewing Czy rozgrywki LOTTO Superligi zostaną dokończone?


Na piątek planowane jest wirtualne spotkanie zarządu PZTS. Działacze mają podjąć decyzje co do przyszłości rozgrywek.

Obecnie wszystkie ligi i turnieje są zawieszone. Najbliższa kolejka Lotto Superligi miała się odbyć 16 kwietnia. W ekstraklasie kobiet mecz Dojlid Białystok ze Startem Nadarzyn zaplanowano na 20 marca, następne potyczki na początek kwietnia.

Nie ma co odkładać

– Biorąc pod uwagę rozwój sytuacji, dotrzymanie tych terminów jest nierealne – mówi prezes Lotto Superligi i wiceprezes PZTS Zbigniew Leszczyński, który prowadzi też klub Zooleszcz Bydgoszcz. – Wszystkie sekcje zawiesiły działalność. Pingpongiści pierwszej drużyny wrócili do swoich krajów – Japonii, Indii, Korei Płd. i Rosji. Nie wierzę, żeby w najbliższej przyszłości sytuacja na świecie i w Polsce miała się radykalnie zmienić na plus. Według mnie powinniśmy zakończyć sezon, a nie to odkładać. Przecież zawieszone są loty, więc nawet z zebraniem składu byłby problem. Rozegraliśmy 20 kolejek, na pierwszym miejscu jest Kolping Jarosław i na tym należy zakończyć rozgrywki. Ale to tylko moje zdanie – zastrzega Leszczyński.

Nieco inne podejście ma prezes PZTS i szef mistrzowskiej Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki Dariusz Szumacher. – Skłaniam się ku temu, żeby przesuwać terminy. Na razie wszystkie turnieje są zawieszone do odwołania oprócz Superligi, która wznawia rozgrywki w połowie kwietnia. Zostały dwie kolejki rundy zasadniczej i play-off. W ekstraklasie kobiet też pozostało niewiele gier. Oczywiście nie ma mowy o narażaniu kogokolwiek na ryzyko, ale jestem za tym, żeby pozostawić szansę na dokończenie sezonu – mówi Prezes Szumacher.
Źródło: przeglądsportowy.pl