Dartom Bogoria Wicemistrzem Polski 2019/2020

You are currently viewing Dartom Bogoria Wicemistrzem Polski 2019/2020

Dziś z samego rana Zarząd Polskiego Związku Tenisa Stołowego podjął uchwałę o zakończeniu sezonu ligowego na szczeblu centralnym 2019/2020 z powodu szerzącej się pandemii koronawirusa COVID-19. Tym tabela rozgrywek LOTTO Superligi zostaje utrzymana po 20 ligowych kolejkach, a to oznacza, że Bogoria kończy sezon jako Drużynowy Wicemistrz Polski.

Związek Tenisa Stołowego, podjął taką samą decyzję jak związek siatkówki, koszykówki czy piłki ręcznej, które już wcześniej podjęły decyzję o zakończeniu rozgrywek ligowych. Jedynie jeszcze związek piłki nożnej wstrzymuje się od zakończeniu sezonu. Decyzja Polskiego Związku jest całkowicie zrozumiała ze względu na zdrowie zawodników, a także kibiców którzy są najważniejszą częścią sportowych emocji. Dodatkowo zawodnicy aktualnie nie mają warunków do treningów, a tenisiści zagraniczni przebywają w swoich krajach i nie wiadomo czy po wznowieniu rozgrywek mogliby przylecieć do Polski. Nikt również nie wie ile potrwa zamieszanie ze szkodliwym dla zdrowia koronawirusem, dlatego decyzja związku wydaje się jedyną słuszną.

Dla naszego klubu oznacza to, że kończymy sezon na drugim miejscu. Po 20 spotkaniach LOTTO Superligi podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego mieli zgromadzonych 47 punktów, o pięć mniej od pierwszego w tabeli PKS-u Kolping Frac Jarosław i również o pięć więcej od trzeciego Dekorglassu Działdowo. Oczywiście play-offy rządzą się swoimi prawami, dlatego też nasi zawodnicy mieliby bardzo duże szanse na wywalczenie ósmego tytułu Drużynowego Mistrza Polski, jednak w obecnej sytuacji walki całego świata z wirusem COVID-19 trzeba zaakceptować decyzję zarządu PZTS. Na 47 punktów zdobytych przez Bogorię w LOTTO Superlidze złożyło się 15 zwycięstw oraz 5 porażek. W bezpośrednich meczach z mistrzem z Jarosławia Bogoria wygrała pierwszy mecz na wyjeździe 3:2, zaś w hali przy Westfala 3a, to zespół z Podkarpacia okazał się lepszy w stosunku 3:1. Łącznie w 20 meczach LOTTO Superligi w barwach Bogorii wystąpiło pięciu zawodników: Marek Badowski, Masaki Yoshida, Panagiotis Gionis, Pavel Sirucek oraz Miłosz Redzimski. Jednak ich grze i wynikom indywidualnym poświęcimy odrębny artykuł. Na pewno na teraz należą im się wielkie gratulacje dobrej postawy przez cały sezon. Poniżej z kolei link do uchwały PZTS-u:

https://www.pzts.pl/aktualnosci/sezon-centralnych-rozgrywek-ligowych-zakonczony/