31 maja LOTTO Superliga Cup

W ostatnią niedzielę mają w siedzibie TVP Sport odbędzie się turniej tenisa stołowego LOTTO Superliga Cup. W zawodach udział wezmą m.in. nasi Pavel Sirucek i Marek Badowski, a także Wang Zeng Yi czy aktualna Mistrzyni Polski w singlu Natalia Bajor.

Czołowi tenisiści stołowi LOTTO Superligi, uzdolniona młodzież i finalistki ostatnich Indywidualnych Mistrz Polski w grze pojedynczej w Białymstoku wezmą udział w turnieju LOTTO Superliga Cup. Ponadto kibice zobaczą pojedynek pokazowy pomiędzy Lucjanem Błaszczykiem i Norbertem Stolickim, którzy specjalizują się w grach pokazowych.

Na liście uczestników LOTTO Superliga Cup nie zabrakło gwiazd. W siedzibie TVP Sport zaprezentują się oprócz wspomnianych Banego, Sira i Wandżiego również aktualny Mistrz Europy juniorów w grze mieszanej – Samuel Kulczycki. Ponadto w zawodach zagrają także Tomasz Lewandowski, Maciej Kubik, Daniel Górak oraz tenisista Kolpingu Frac Jarosław Han Qiyao. W jedynym pojedynku kobiet w LOTTO Superliga Cup zmierzą się Natalia Bajor i Paulina Krzysiek, które kilkanaście tygodni temu rywalizowały ze sobą w finale IMP w Białymstoku. Wówczas górą była Natalia Bajor, zobaczymy jak będzie tym razem w spotkaniu transmitowanym na żywo przez TVP Sport.

LOTTO Superliga Cup będzie przebiegał według zasad, które na co dzień stosowane są w międzynarodowych zawodach T2 Diamond. W turnieju pojedynki będą rozgrywane na czas, a każdy mecz będzie trwał 12 minut (w co wliczona jest minutowa rozgrzewka przed meczem oraz minutowa przerwa w połowie spotkania). Czas podczas spotkań będzie odliczany przez zegar widoczny dla zawodników, sędziego oraz widzów przed telewizorami. Spotkania będą toczyć się dokładnie do końca ustalonego czasu. Wygrywa zawodnik, który po zakończeniu ostatniej akcji będzie miał na koncie więcej punktów.

Turniej ma charakter promocyjny. Chcemy pokazać tenis stołowy szerszej publiczności. LOTTO Superliga Cup to wyjątkowy projekt, którego organizatorami są Polski Związek Tenisa Stołowego i Polska Superliga Tenisa Stołowego – mówi Dariusz Szumacher, prezes PZTS oraz Bogorii Grodzisk Mazowiecki.

Turniej LOTTO Superliga Cup wśród mężczyzn będzie składał się z czterech ćwierćfinałów (losowanie drabinki turniejowej w sobotę 30. maja), dwóch półfinałów i pojedynku finałowego. W gronie kobiet odbędzie się tylko mecz finałowy.

Źródło: PZTS.pl