Bogoria zagra jutro towarzysko w Toruniu z Energą

You are currently viewing Bogoria zagra jutro towarzysko w Toruniu z Energą

Bardzo ciekawa inicjatywa będzie miała miejsce w piątkowe popołudnie w toruńskiej hali „Elektryk”. O godzinie 17 nasz zespół zmierzy się w sparingowym spotkaniu z miejscową Energą Manekin.

Sport oraz tenis stołowy coraz bardziej wraca do normalności po przedłużającej się pandemii koronawirusa COVID-19. Od poprzedniego poniedziałku na salę wrócili zawodnicy Bogorii, a także adepci naszej Akademii. W piątek z kolei po raz pierwszy po dłuższej przerwie nasi zawodnicy będą mieli okazję rywalizacji z innymi zawodnikami przy stole, a spotkanie z Energą Manekin Toruń zapowiada się interesująco.

Zespół z Grodu Kopernika w najbliższym czasie zmienia halę w której będzie trenował i rozgrywał spotkania w LOTTO Superlidze. Chcąc godnie pożegnać salę w której trenowali przez kilka ładnych lat wyszli z inicjatywą rozegranie pożegnalnego spotkania w sali Elektryka. Dla naszych tenisistów będzie to okazja sprawdzenia się w grze na punkty z bardzo mocnym przeciwnikiem.

Wiem już też w jakich składach wystąpią prawdopodobnie obie drużyny. Dartom Bogoria pod okiem trenera Tomka Redzimskiego uda się do Torunia w składzie Pavel Sirucek, Marek Badowski oraz Miłosz Redzimski. Dla Marka i Pavla będzie to dobra okazja przetarcia przed LOTTO Superliga Cup, który przypomnijmy w najbliższą niedzielę zostanie rozegrany w studiu TVP Sport. Gospodarze prowadzeni przez Grzegorza Adamiaka podejmą nas w krajowym składzie Konrad Kulpa, Tomasz Kotowski oraz Damian Węderlich.

Zespół Energi w sezonie 2019/2020 należał do ścisłej czołówki LOTTO Superligi, zajmując w niej wysokie 5. miejsce i gdyby nie przedwczesne zakończenie sezonu pewnie walczyłaby w play-offach o strefę medalową. W minionych rozgrywkach LOTTO Superligi Dartom Bogoria dwukrotnie mierzyła się z Energą. Pierwszy mecz w Toruniu grodziszczanie zwyciężyli  3:0. W rewanżowym starciu 8 marca 2020 roku w hali przy ulicy Westfala 3a to goście okazali się niespodziewanie lepsi triumfując w stosunku 3:2. Jutrzejsze spotkanie będziecie mogli obejrzeć na żywo dzięki transmisji, którą znajdziecie na kanale YouTube pod poniższym linkiem:

https://www.youtube.com/watch?v=ZXggiqxivPs&feature=youtu.be&fbclid=IwAR3uTwOFY6fnMAKP7Q-dZBzh1t2KGwRhHn2Iu1uaVjGoViGy0kdIDI5-yfk