Zwycięska Bogoria w sparingu z Toruniem


Wygraną naszej drużyny 5:1 zakończyło się towarzyskie spotkanie z KTS Energą Manekin Toruń. Nasi tenisiści wygrali wszystkie gry singlowe, a jedynej porażki w deblu doznali Marek Badowski z Miłoszem Redzimskim.

Wczorajsze starcie było bardzo ważne z dwóch powodów. Po pierwsze zawodnicy wrócili do oficjalnej rywalizacji przy stole po ponad dwóch miesiącach przerwy. Drugi był chyba jeszcze ważniejszy dla drużyny z Torunia. Po kilkudziesięciu latach gry i trenowania na sali „Elektryk” pożegnali się z tym obiektem. KTS będzie teraz trenował na nowej większej Sali, tam również będzie rozgrywał mecze w LOTTO Superlidze.

Koncentrując się już na samym spotkaniu po zawodnikach było widać bardzo duży głód i chęć gry. Mecz rozpoczął się od rywalizacji Pavla Sirucka z Tomaszem Kotowskim. Po bardzo zaciętym pojedynku popularny Siru zwyciężył 3:2 i poprawił swój i tak już dobry bilans z młodym zawodnikiem Energi. W drugim pojedynku Marek Badowski mierzył się z leworęcznym Konradem Kulpą. Ci zawodnicy również często ze sobą rywalizowali w poprzednich sezonach. Bany pokonując 3:1 w setach jednego z liderów Energii powiększył prowadzenie Bogorii.

Szansę w sparingowym meczu dostał również Miłosz Redzimski i trzeba przyznać, że bardzo dobrze ją wykorzystał. Jego starcie z należącym do czołówki polskich seniorów Damianem Węderlichem było bardzo wyrównane do stanu 2:2. W piątym przewaga Miłosza nie podlegała dyskusji dzięki czemu brązowy medalista ostatnich Mistrzostw Europy w singlu zwyciężył 3:2. Tym samym wychowanek naszej Akademii potwierdził, że z seniorami może grać na równym poziomie, a nawet pokonywać najlepszych tenisistów w kraju. Nie po myśli trenera Tomka poszła jedynie gra podwójna w której Marek z Miłoszem ulegli parzę Węderlich/Kotowski 0:3.

Przy stanie 3:1 kolejne swoje pojedynki singlowe wygrali Siru z Banym, dzięki czemu przypieczętowali wygraną Bogorii w całym meczu. Wczorajsze spotkanie było dla nich bardzo dobrym przetarciem przed jutrzejszym turniejem LOTTO Superliga Cup, który będzie bardzo silnie obsadzony. Wystąpi w nim ośmiu zawodników, a sam turniej będzie rozgrywany w siedzibie TVP Sport, co jest świetną promocją naszej dyscypliny sportu. Co więcej transmisje z tego wydarzenia będziecie mogli obejrzeć właśnie w tym programie od 15:45.

Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki- KTS Energa Manekin Toruń 5:1

Pavel Sirucek- Tomasz Kotowski 3:2

Marek Badowski- Konrad Kulpa 3:1

Miłosz Redzimski- Damian Węderlich 3:2

Badowski/Redzimski- Kotowski/Węderlich 0:3

Pavel Sirucek- Konrad Kulpa 3:0

Marek Badowski- Tomasz Kotowski 3:1