Marek Badowski i Miłosz Redzimski w składzie reprezentacji na zgrupowanie seniorów

You are currently viewing Marek Badowski i Miłosz Redzimski w składzie reprezentacji na zgrupowanie seniorów

Obóz szkoleniowy dla najlepszych zawodników w kraju odbędzie się w dniach 6-16 lipca w Centralnym Ośrodku Sportu w Cetniewie. Oprócz naszych Marka i Miłosza udział w nim wezmą m.in. Jakub Dyjas, Samuel Kulczycki i Maciej Kubik.

Wracamy do przygotowań do seniorskich mistrzostw Europy, którą są zaplanowane i mam nadzieję, że bez przeszkód odbędą się w połowie września w Warszawie. Pierwotnie planowaliśmy pierwszy obóz tydzień wcześniej, tj. od 28 czerwca, ale data zmieniła się ze względu na brak możliwości organizacji w lipcu mistrzostw kontynentu juniorów i kadetów. Chcieliśmy pomóc młodzieży w decydującej fazie przygotowań do zawodów w Chorwacjimówi Tomasz Krzeszewski, trener kadry narodowej.

W nadmorskim COS trenować będą m.in. Dyjas, Badowski, Kulczycki i Kubik, czyli czterej podstawowi reprezentanci biało-czerwonych. – Wśród powołanych są również Konrad Kulpa, Patryk Zatówka, Tomasz Kotowski, Artur Grela i Miłosz Redzimski, a sparingpartnerem będzie leworęczny Przemysław Walaszek – dodał główny szkoleniowiec, któremu pomagać będą Patryk Jendrzejewski i Arkadiusz Kędzierski (trener przygotowania motorycznego).

Tomasz Krzeszewski zapowiedział, że obóz w Cetniewie nie będzie żadnym „powrotem” do sportu, a już ciężką pracą pod kątem ME na stołecznym Torwarze. – Wszyscy na co dzień pracują w klubach, więc przystosowali się po pierwsze do wszelkich wytycznych i obostrzeń w czasie pandemii, a po drugie mają za sobą okres spokojnego wejścia w treningi, a poza tym uczestniczą już w turniejach, jak Lotto Superliga Cup i Top 12. Z kolei Kuba Dyjas ćwiczył w Niemczech oraz z bardzo dobrym skutkiem wystąpił w półfinale i finale Bundesligi. Wygrał oba swoje pojedynki w pożegnalnych meczach w barwach Liebherr Ochsenhausen.

Jak zaznaczył selekcjoner, nie było przypadku odmowy przyjazdu na zgrupowanie przez jakiegokolwiek zawodnika. – Wszyscy zdają sobie sprawę, że potrzebne są mocne przygotowania, poza tym nam, jako gospodarzom mistrzostw Europy, też przysługuje ograniczona liczba uczestników. A każdy chce zagrać przed swoją publicznością. Od poprzedniego czempionatu w Polsce mija dziewięć lat.

Trener Krzeszewski ma w ekipie narodowej bardzo młodych pingpongistów, najstarsi to Kulpa (rocznik 1994) i Dyjas (1995), zaś najmłodszy jest właśnie Miłosz, który już grał w LOTTO Superlidze, a urodził się w 2006 roku. Kolejne zgrupowanie odbędzie się od 20 do 30 lipca w Ostródzie.

Źródło: PZTS.pl