Oremburg na drodze Bogorii w Lidze Mistrzów

W piątkowe południe w Luksemburgu odbyło się losowanie fazy grupowe Ligi Mistrzów w sezonie 2020/2021. Jednym z przeciwników Bogorii będzie najlepsza drużyna ostatnich lat w Europie Fakel Gazprom Oremburg. Drugim z nich będzie zwycięzca pojedynku pierwszej fazy.

Bogoria z racji zajmowanego wysokiego siódmego miejsca w rankingu europejskim miała pewne miejsce w gronie najlepszych dwunastu drużyn Europy. W nowych rozgrywkach faza grupowa będzie podzielona na cztery grupy, a w niej będą trzy zespoły. Los sprawił, że z pierwszego koszyka nasz zespół wylosował potentata z Rosji.

Wspierany przez rosyjskiego giganta naftowego Oremburg od 2012 roku aż pięć razy sięgał po triumf w Lidze Mistrzów. Ostatni raz w 2017 oraz 2019 roku. Od kilku lat o sile tej drużyny stanowią dwaj bardzo utytułowani tenisiści Dima Ovtcharov oraz Vladimir Samsonov. Obaj w przeszłości byli liderami światowego rankingu ITTF. Łącznie w swoim dorobku m.in. mają 15 złotych medali Mistrzostw Europy i 11 medali Mistrzostw Świat. Przed tym sezonem do drużyny dołączył również młody utalentowany zawodnik z Tajwanu Lin yun Ju. Leworęczny tenisista jest objawieniem ostatniego sezonu. Na swoim rozkładzie ma już najlepszych zawodników z Chin Ma Longa, Fan Zhendonga oraz Japończyka Tomokazu Harimoto.

Oprócz zespołu z Oremburga przeciwnikiem naszej drużyny będzie jeden z ośmiu zespołów, który wygra swój pojedynek w pierwszej fazie. W niej rywalizować będzie Dekorglass Działdowo, który za przeciwnika będzie miał TTC Enfireex Praga. Jednak w przypadku zwycięstwa ekipa w której od nowego sezonu będą grali Jakub Dyjas i Andrei Gacina nie trafi do grupy z Bogorią. Łącznie w fazie grupowej zespół prowadzony przez naszego trenera Tomasza Redzimskiego zagra cztery spotkania. Awans do ćwierćfinałów uzyskają dwie najlepsze drużyny. Początek rozgrywek prawdopodobnie w październiku.