Polacy w coraz lepszej formie przed Mistrzostwami Europy

You are currently viewing Polacy w coraz lepszej formie przed Mistrzostwami Europy


Od poniedziałku nasz Marek Badowski wraz z reprezentacją Polski przygotowuje się w Ostródzie do Mistrzostw Europy, które w dniach 15-20 września zostaną rozegrane na warszawskim Torwarze. Posłuchajcie jak przygotowania do tego niezwykle ważnego turnieju ocenia trener reprezentacji Tomasz Krzeszewski.

Z każdym dniem jesteśmy coraz lepsi, co cieszy mając na uwadze, że w połowie września chcemy powalczyć o dobre wyniki w Indywidualnych Mistrzostwach Europy – mówi Tomasz Krzeszewski.

Z liderami na czele – Jakubem Dyjasem i Markiem Badowskim, ale bez Macieja Kubika i Samuela Kulczyckiego, kadra narodowa trenuje na zgrupowaniu w Ostródzie. Do sezonu przygotowują się również młodsi reprezentanc czyli juniorzy, których szkoleniowcami są Patryk Jendrzejewski i Jakub Perek. W składzie tej reprezentacji są adepci naszej Akademii Miłosz Redzimski, Patryk Pyśk oraz grający uchwytem piórkowym Michał Gawlas.

Program każdego obozu jest tak zaplanowany, aby tenisiści stołowi mogli rozwijać się na wielu płaszczyznach, i pod kątem techniczno-taktycznym, ale też wytrzymałościowym, siłowym itd. Musi być też czas na odnowę biologiczną i wypoczynek. Pierwsze treningi biegowe, tak jak w Cetniewie, rozpoczynamy już o 7. rano, potem pracujemy na sali treningowej lub w siłowni. Wszyscy mamy ten sam cel – jak najlepszy występ w zaplanowanych w dniach 15-20 września Indywidualnych Mistrzostwach Europy w Warszawie. Najważniejsze, że każdym dniem jesteśmy coraz lepsi – podkreślił selekcjoner kadry seniorów.

Razem z Tomaszem Krzeszewskim, który od ponad dekady jest trenerem reprezentacji Biało-Czerwonych, zajęcia prowadzi asystent Xu Kai, od wielu lat mieszkający w Polsce. Pod koniec poprzedniego stulecia razem grali w zespole pod nazwą Warrior Morliny Ostróda.

W Ostródzie nie ma z nami Macieja Kubika i Samuela Kulczyckiego, którzy obecnie trenują w ośrodku w Ochsenhausen, ale są wszyscy inni zawodnicy, którzy byli w COS-ie w Cetniewie, tj. Marek Badowski, Jakub Dyjas, Patryk Zatówka, Artur Grela, Tomasz Kotowski, Konrad Kulpa i Miłosz Redzimski oraz sparingpartner Przemysław Walaszek. Z kadrą narodową trenuje również Mistrz i Wicemistrz Paraolimpijski Patryk Chojnowski – dodał Tomasz Krzeszewski.

Źródło: pzts.pl