VI edycja Pingla Cup zakończona organizacyjnym sukcesem

• Post category:Pingla Cup

Aż 188 zawodników z całej Polski wzięło udział w kolejnej edycji ogólnopolskiego turnieju dla Skrzatów i Żaków. Dzieci oprócz rozgrywania wielu pojedynków miały zapewnione liczne atrakcje i halę sportową przy ulicy Westfala 3a żegnały z uśmiechem na twarzy.

Z racji wyjątkowej sytuacji w kraju VI edycja turnieju rozgrywanego od 2015 roku została rozegrana w terminie wakacyjnym. Przedłużająca się pandemia i niepewna sytuacja nie przestraszyła dzieci, rodziców oraz trenerów tłumnie przyjechać do Grodziska Mazowieckiego i pobić rekord jeśli chodzi o ilość uczestników. W żadnej wcześniejszej edycji liczba dzieci grających w naszych zawodach nie przekroczyła 150, a w tym roku było ich aż 188!!!

Jak zawsze organizatorzy przygotowali dla młodych zawodników moc atrakcji i niespodzianek. Już na samym początku dzieci otrzymały pakiety startowe w których znajdowały się okolicznościowe koszulki turnieju. To właśnie w nich dzieci wybiegły do prezentacji zapowiedziane przez mistrza ceremonii Artura Stanowskiego. Po niej zaproszeni goście czyli burmistrz Grzegorz Benedykciński, kierownik hali Marek Masłowski oraz Prezes klubu Dariusz Szumacher otworzyli zawody.

Przez cały piątek Skrzaci rozgrywali swoje pojedynki grupowe, a następnie w turnieju głównym oraz turnieju pocieszenia. Po grach grupowych trener pierwszej drużyny Bogorii Tomasz Redzimski przeprowadził szkolenie dotyczące treningu na wiele piłek oraz metod treningowych na wstępnym etapie szkolenia dzieci. Tuż po nim odbył się specjalny konkurs na celność uderzenia w którym na uczestników czekały cenne nagrody przygotowane przez firmę MPM, której bardzo dziękujemy za wsparcie turnieju.

W trakcie piątkowych gier, które odbywały się na obniżanych stołach dzieci miały możliwość grania z Miłoszem Redzimskim, który zwyciężył w I edycji Pingla Cup, a obecnie jest czołowym kadetem świata, a także ma za sobą zwycięskie pojedynki w LOTTO Superlidze. Ostatecznie piątkowy turniej zakończył się wygraną Oliwi Wiencek oraz Jakuba Tureckiego, którzy w finale pokonali odpowiednio Zuzannę Mardosz i Mikołaja Pilcha. Nagrody najlepszym w turnieju wręczył zawodnik Bogorii, Mistrz Czech w singlu i deblu Pavel Sirucek.

Wiele emocji dostarczył również sobotni turniej Żaków. Tym razem miejsce Miłosza Redzimskiego przy stole zajął Marek Badowski, który przez prawie dwie godziny grał z uczestnikami turnieju. Zarówno w piątek, jak i w sobotę rozegrany został również turniej deblowy, do którego łącznie zgłosiło się 112 dzieci. Zawody Żaków miały bardzo mocno obsadę, z czołowej 16 rankingu ogólnopolskiego w Pingla Cup udział wzięło aż 10 zawodników. To tylko pokazuje jak prestiżową rangę mają zawody organizowane przez klub sportowy Bogoria Grodzisk Mazowiecki. Ostatecznie turniej wygrali Katarzyna Rajkowska, która w finale pokonała Maję Łakomą oraz trenujący na co dzień w Grodzisku Mazowieckim Aleks Pakuła, który okazał się lepszy od Jana Mrugały.

Na koniec warto wspomnieć, że zawody odbyły się z zachowaniem wszystkich norm sanitarnych. Na wejściu wszystkim osobom na sali mierzona była temperatura oraz były przygotowane płyny do dezynfekcji. Liczymy, że w następnym roku zawody będą mogły się odbyć w jeszcze przyjazne atmosferze. Ogromne brawa należą się wszystkim organizatorom oraz wolontariuszom, którzy przez kilka dni przygotowywali się do zawodów i wykonali bardzo dużo pracy by zawody odbyły się w tak profesjonalny i przyjemny dla dzieci sposób. W linku poniżej można znaleźć wszystkie wyniki turnieju.