Kolejne dwie wygrane Bogorii

Za naszymi zawodnikami kolejny pracowity weekend przy stole. W piątek i niedzielę rozegrali dwa spotkania w rozgrywkach LOTTO Superligi. Co najważniejsze oba wygrane 3:0 z 3S Polonią Bytom oraz 3:2 po wyrównanym boju z LOTTO ZOOleszcz Gwiazdą Bydgoszcz.

Piątkowe starcie na Śląsku nie miało większej historii. Wielu kibiców po zobaczeniu rozstawienia obydwu drużyn mogło sobie ostrzyć zęby na pojedynek byłego tenisisty grodziskiego klubu Roberta Florasa z młodym Miłoszem Redzimskim. Niestety z powodu urazu i przeziębienia Robert skreczował pojedynek już pierwszym secie przy prowadzeniu Miłosza 7:3. Wcześniej swoje pojedynki bardzo pewnie 3:0 wygrali Marek Badowski oraz Pavel Sirucek. Szczególnie imponować mogła gra Marka, który nie dał większych szans Filipowi Szymańskiemu, który zaliczany jest do ścisłej czołówki tenisistów stołowych w kraju.

Dużo więcej emocji kibicom Bogorii dostarczyła wczorajsza rywalizacja przy Westfala z ekipą z Bydgoszczy. Świetne spotkanie po stronie gości rozegrał Japończyk Asuka Machi. Zawodnik z Kraju Kwitnącej Wiśni najpierw rozprawił się 3:0 z Markiem, a następnie również bez starty seta pokonał Panagiotisa Gionisa. Dla Marka porażka z Machim była pierwsza w tym sezonie.

Panos wcześniej jednak pokonał w grze otwarcia Slavę Burova. Ten mecz był bardzo zacięty i zakończył się zwycięstwem naszego gracza 3:2 w setach. Bardzo ważny pojedynek przy stanie 1:1 w meczu wygrał Pavel Sirucek. Popularny Siru wygrał 3:1 z Młodzieżowym Mistrzem Polski Arturem Grelą. Przy świetnej grze Machiego i zwycięstwach Panosa i Sira o losach rywalizacji miała zadecydować gra deblowa.

Dla podopiecznych trenera Tomasza Redzimskiego miała to być pierwsza gra deblowa w tym sezonie. Goście z Bydgoszczy z kolei mieli już pięć pojedynków i co więcej wszystkie wygrali. Dlatego para deblowa Artur Grela/Patryk Jendrzejewski na początku sezonu urosła do miana specjalistów w tej konkurencji. Na szczęście Marek Badowski i Pavel Sirucek zagrali świetne spotkanie i zwyciężyli duet ZOOleszczy 2:0 w setach. Tym samy Marek z Pavlem dali Bogorii szóste zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach LOTTO Superligi.

Dwie wygrane i kolejne pięć punktów do ligowej tabeli spowodowały, że aktualnie nasza drużyna plasuje się drugim miejscu w ligowej tabeli, ze stratą zaledwie jednego punktu do Dekorglassu Działdowo. Teraz przed naszymi zawodnikami wreszcie odrobina wytchnienia, gdyż kolejny mecz zagrają 16 października na wyjeździe z Politechniką Rzeszów.

3S Polonia Bytom – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 0:3

Filip Szymański – Marek Badowski 0:3

Igor Dąbrowski – Pavel Sirucek 0:3

Robert Floras – Miłosz Redzimski 0:3

Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki – LOTTO ZOOleszcz Gwiazda Bydgoszcz 3:2

Panagiotis Gionis – Wiaczesław Burow 3:2

Marek Badowski – Asuka Machi 0:3

Pavel Sirucek – Artur Grela 3:1

Gionis – Machi 0:2

Badowski, Sirucek – Patryk Jendrzejewski, Grela 2:0