Świetne Mistrzostwa Kraju naszych Młodziczek

You are currently viewing Świetne Mistrzostwa Kraju naszych Młodziczek

Z dwoma złotymi oraz jednym brązowym z Krosna wracają młode zawodniczki Bogorii. Na najwyższym stopniu podium Zosia Śliwka, Tosia Zembowicz oraz Milena Mirecka stanęły w turnieju drużynowym. Zosia z Tosią zwyciężyły również w grze podwójnej. Ostatni medal to brąz w zawodach indywidualnych Zosi.

Zmagania na Podkarpaciu rozpoczęły się od turnieju drużynowego. W kategorii Młodziczek (do lat 13) nasze dziewczyny były rozstawione z numerem 1. Tak naprawdę wszystkie mecze adeptki Akademii Bogorii wygrały bardzo pewnie. Oprócz pierwszego meczu wygranego 3:1, pozostałe kończyły się zwycięstwem Zosi, Tosi i Mileny w stosunku 3:0. Po zajęciu pierwszego miejsca w grupie dziewczynki w ćwierćfinale pokonały zespół z Orzesza. W półfinale okazały się lepsze od UKS Chrobry Międzyzdroje, a w finale Emdeku Bydgoszcz. W nagrodę w sobotni poranek stanęły na najwyższym stopniu podium turnieju drużynowego.

Następnie rozpoczęła się walka w turnieju indywidualnym. W nim w kategorii Młodzików do dziewczyn dołączyli Kamil Sadowski oraz nasz najmłodszy Żak Kuba Dobosz. Chłopaki polegli w turnieju singla w pierwszej rundzie, by następnie wygrać w drugim pojedynku „od tyłu”, dzięki temu turniej zakończyli w przedziale 33-48. W grze podwójnej chłopaki uplasowali się na miejscach 17-32.

Lepiej radziły sobie nasze dziewczyny. Po dwóch wygranych singlach wszystkie zameldowały się w 1/8 finału. Los chciał, że Tosia z Mileną spotkały się w walce o ćwierćfinał. Po bardzo zaciętej walce Tosia zwyciężyła 3:2 w setach. W meczu o awans do strefy medalowej Tosia uległa późniejszej zwyciężczyni Natalii Bogdanowicz. Do strefy medalowej pewnie bez straty seta awansowała Zosia Śliwka. Śliwka w ćwierćfinale pokonała 3:0 Matyldę Hadryś. W półfinale Zosia przegrała 1:3 najwyżej rozstawionej w turnieju Natalii Gaworskiej.

Złoty medal Mistrzostw Polski na koniec zdobyły Zosia z Tosią. Chociaż przez cały turniej dziewczyny nie miały łatwej drogi. Adeptki Akademii Bogorii już w 1/8 finału przegrywały 0:2 w setach, jednak pokazały charakter i zwyciężyły 3:2. W ćwierćfinale los połączył je z Milena, która grała w parze ze wspomnianą Hadryś, ten mecz Zosia z Tosią wygrały 3:0. W półfinale nasze zawodniczki musiały już bronić piłki meczowej w piątym secie meczu z parą Bogdanowicz/Skiba. Dziewczyny kolejny raz pokazały hart ducha i wygrały znowu 3:2. W finale było mniej dramaturgii, chociaż były wyrównanej końcówki, w których znowu lepsze były zawodniczki Bogorii zwyciężając 3:1 w setach z parą Gaworska/Hołda.

Podsumowując były to niezwykle udane Mistrzostwa Polski dla młodych zawodników Bogorii. Po sukcesach kadetów tym razem świetne zawody zagrali nasi młodzicy, potwierdzając, że w każdej kategorii wiekowej mamy zawodników należących do ścisłej czołówki kraju. Wielkie gratulacje dla wszystkich zawodników oraz trenerów Pawła i Adama, którzy mocno wspierali zawodników w trakcie turnieju w Krośnie.