Martyna Lis i Miłosz Redzimski multimedalistami Mistrzostw Polski

You are currently viewing Martyna Lis i Miłosz Redzimski multimedalistami Mistrzostw Polski

Cóż to były za Mistrzostwa Kraju dla Martyny i Miłosza. Oboje zawodnicy Bogorii zostali Mistrzami Polski w singlu w kategorii do lat 18. Co więcej okazali się również najlepsi w grze mieszanej. Prawdziwym bohaterem zawodów w Gliwicach okazał się młody Redzimski, który ze Śląska wróci z trzema złotymi medalami oraz jednym brązowym.

Miłosz oprócz w singlu i mikście zwyciężył w drużynie wraz z Patrykiem Pyśkiem i Adamem Stąporkiem. Chłopacy od samego początku turnieju drużynowego świetnie sobie radzili wygrywając wszystkie spotkania w stosunku 3:0 oraz 3:1. Najtrudniejsze wyzwanie mieli w finale, w którym 3:2 pokonali AZS Politechnikę Rzeszów. Dwa punkty w tym meczu wywalczył Miłosz, który wygrał oba single w stosunku 3:0. Decydujący wynik przy stanie 2:2 zdobył Patryk, który bez straty seta pokonał Patryka Dziubę. Warto wspomnieć, że rezerwowym juniorów Bogorii w tym turnieju był Kuba Lis.

Blisko złota w drużynie były także nasze juniorki. Martyna, która tworzyła zespół z Kasią Trochimiuk miały bardziej wyboistą drogę do finału. W meczu o awans do finału wygrały 3:2 z zespołem z Jastrzębia-Zdrój oraz w półfinale z Bronowianką Kraków. W finale mierzyły się z zespołem z Tarnowskich Gór. Po dwóch singlach dziewczyny przegrywały 0:2. Wygrana w deblu oraz Martyny w singlu doprowadziły do stanu 2:2. Decydujący pojedynek Kasia przegrała 1:3 w setach i to przeciwniczki cieszyły się ze złota.

Rewelacyjnie w dalszych dniach turnieju radzili sobie Martyna z Miłoszem. Redzimski, który bardzo dobrze spisuje się w tym sezonie w LOTTO Superlidze w drodze po złoto w singlu stracił zaledwie trzy sety. Jednego w 1/8 finału z Kubą Stecyszynem oraz w półfinale z Maksem Miastowskim, z którym zwyciężył 4:2. W finale bez większych problemów pokonał Łukasza Sokołowskiego.

Będąca ostatni rok juniorką Martyna przed dojściem do finału stoczyła wiele bardzo wyrównanych gier. Ale to ta finałowa była najbardziej zacięta z Natalią Szymczyk. Po czterech partiach zawodniczka Bogorii przegrywała już 1:3 w setach. Kolejne zagrała już koncertowo i wygrywając je, po raz pierwszy została Mistrzynią Kraju w grze indywidualnej, osiągając tym samym największy sukces w karierze. Martyna do dwóch złotych medali i srebrnego, dorzuciła także brąz w deblu wraz z Julią Więckowską.

W tej konkurencji krok od czwartego złotego medalu był z kolei Miłosz. W duecie z Patrykiem Pyśkiem ulegli w grze finałowej nieznacznie 2:3 w setach i 10:12 w piątej partii deblowi Szymon Kolasa/Maks Miastowski. Świetnie w finałowym meczu miksta zaprezentowali się Martyna z Miłoszem, gdzie 3:0 w setach pokonali wspomnianą Natalię Szymczak oraz Kubę Stecyczyna.

Bilans Mistrzostw Polski Juniorów dla młodych zawodników Bogorii jest niesamowity, gdyż wywalczyli cztery złote, dwa srebrne oraz jeden brązowy medal. Należą się im ogromne słowa szacunku oraz gratulacje za to jak dumnie reprezentowali barwy naszego klubu.