Tosia i Aleks najlepsi wśród kadetów

You are currently viewing Tosia i Aleks najlepsi wśród kadetów

Niedawno, co zakończył się sezon w młodzieżowych kategoriach, a już rozpoczynają się pierwsze zawody w sezonie 2020/2021. Jako pierwsi do walki w Grand Prix Mazowsza stanęli nasi Kadeci (dzieci do lat 14) i już w pierwszym starcie osiągnęli duże sukcesy. Oba pierwsze miejsca wywalczyli adepci naszej Akademii Aleks Pakuła i Tosia Zembowicz.

Dla Aleksa, który trenuje w naszej Akademii drugi rok był to pierwszy start, jako zawodnika Bogorii. Wcześniej reprezentował on KTS Sieradz. Aleks, który dopiero zaczyna starty w młodszej kategorii Młodzików w Nowym Dworze Mazowieckim był bezkonkurencyjny. W pięciu pojedynkach singlowych pokonał swoich wszystkich przeciwników 3:0, będąc zdecydowanie najlepszym zawodnikiem turnieju. W finale pokonał 3:0 Jakuba Szczypka ze Spójni Warszawa.

Świetne zawody podobnie jak Aleks zagrał najmłodszy w naszej grupie Jakub Dobosz. Dla Kuby, który jest jeszcze młodszy od Aleksa i gra jeszcze w kategorii Żaków był to debiut w tej kategorii wiekowej. 10-letni Kuba zajął trzecie miejsce, a w drodze do podium pokonał wielu wyżej notowanych rywali. Mało brakowało by w finale zagrał z Aleksem, jednak w półfinale uległ 1:3 wspomnianemu Szczypkowi. W grze o medal Kuba 3:1 w setach okazał się lepszy od Aleksa Maciaszczyka.  Wysokie miejsca zajęli również Adam Smoter i Kamil Sadowski. Pierwszy z nich, który debiutował również w naszych barwach był w przedziale 5-8, drugi 9-12. Na miejscach 21-24 turniej ukończył Tomek Fabisiak.

Równie bezkonkurencyjna w gronie kadetek była Tosia. Niedawna dwukrotna Mistrzyni Polski Młodziczek (w drużynie i deblu) w turnieju straciła zaledwie jednego seta. W finale 3:0 pokonała Emilię Laskowską. Wcześniej wygrała 3:1 w setach niedawną Mistrzynię Polski Żaczek Kasią Rajkowską. Dzięki zwycięstwu zarówno Tosia, jak i Aleks uzyskali prawo startu w Grand Prix Polski Kadetów, które zostaną rozegrane pod koniec listopada. W najlepszej ósemce Kadetek znalazła się także Milena Mirecka, która była w przedziale 5-8. Z kolei na miejscach 17-20 zawody zakończyła Zuzia Gutkowska. Brawo dla całej ósemki za bardzo udane zawody i dumne reprezentowanie klubu.