Remis drużyny kobiet po emocjonującym meczu

You are currently viewing Remis drużyny kobiet po emocjonującym meczu

Bardzo wielu emocji dostarczyło piątkowe starcie I- ligowej drużyny Dartom Bogorii. Po zaciętym boju nasze dziewczyny zremisowały 5:5 a ATS East Rent Białystok.

Dzięki temu wynikowi zawodniczki Bogorii mogą dopisać kolejny punkt do ligowej tabeli. Po czterech spotkaniach mają one pięć punktów, dzięki odniesieniu dwóch zwycięstw i remisowi z zespołem z Podlasia. Nasze zawodniczki debiutują na szczeblu pierwszej ligi i aktualnie zajmują wysokie czwarte miejsce w ligowej tabeli.

Przed rozpoczęciem spotkania to przeciwniczki z Białegostoku wydawały się faworytkami. Jeszcze w zeszłym sezonie drużyna ATS grała w ekstraklasie kobiet, a tenisistki Dartom Bogorii grały w drugiej lidze. Dodatkowo ATS wygrał pierwsze swoje trzy spotkania nowego sezonu. Po pierwszych singlach były bliżej wygrania, bo prowadziły 3:1. Jedynego singla wygrała Martyna Lis 3:0 w setach z Moniką Tereszkiewicz.

Bardzo udane dla dziewczyn Bogorii były gry deblowe. Zarówno Ola Falarz z Martyną Lis, jak i para naszych Mistrzyń Polski Młodziczek Tosia Zembowicz/Zosia Śliwka wygrały gry podwójne 3:1 w setach dzięki czemu mieliśmy wynik 3:3. Kolejny remis, tym razem 4:4 było po kolejnych dwóch singlach. Przy tym stanie do stołu po naszej stronie podeszły Martyna Lis oraz Zosia Śliwka. Zosia po bardzo dobrej grze pokonała 3:2 starszą Julię Więckowską. W tym samym momencie 2:2 w setach na pierwszym stole miała Martyna Lis z Gabrielą Dyszkiewicz. W pewnym momencie Martyna miała piłki meczowe by zwyciężyć 3:2 i dać Bogorii wygraną w całym meczu 6:4. Dyszkiewicz, która znajduje się w kadrze Polski seniorek w kluczowych piłkach okazała się lepsza i zwyciężając 3:2 w setach doprowadziła do remisu.

Trwający trzy godzinki pojedynek stał na bardzo wysokim poziomie i do samego końca trzymał w napięciu. Z pewnością tego typu spotkania dają dużo materiału do analizy ale też cieszą, że nasze dziewczyny tak świetnie sobie radzą na szczeblu centralnym. Następny mecz dziewczyny zagrają już 14 listopada we własnej hali z LKTS Luveną Luboń. Poniżej w linku szczegółowe wyniki piątkowego meczu: