Trzech naszych zagra w LOTTO TOP 16

You are currently viewing Trzech naszych zagra w LOTTO TOP 16

Marek Badowski, Pavel Sirucek i Miłosz Redzimski wystąpią w weekendowym turnieju dla najlepszych zawodników LOTTO Superligi, który rozgrywany będzie w hali centralnego ośrodka w Gdańsku. Pula nagród w turnieju wynosi 5 500 PLN.

Turniej, którego organizatorem jest LOTTO Superliga to świetna możliwość do rywalizacji i sprawdzenia swojej formy dla najlepszych zawodników ligi. Tym bardziej, że z racji panującej sytuacji na świecie nie rozgrywane są turnieje międzynarodowe, a LOTTO Superliga do końca listopada ma przerwę w rozgrywkach. Turniej planowany był już dużo wcześniej, jednak dopiero teraz udaje się go zorganizować.

Udział w turnieju zagwarantowany miał jeden zawodnik z każdego spośród trzynastu klubów LOTTO Superligi. Dodatkowo przyznane zostały trzy dzikie karty. Dziś władze LOTTO Superligi poinformowały, że otrzymali je nasi Miłosz Redzimski, Pavel Sirucek, a także rosyjski obrońca Maxim Czaplygin. Tym samym Marek z Pavlem dołączyli do Banego, który już wcześniej zgłoszony był do turnieju.

Na liście startowej zawodów, które od jutra będą rozgrywane w Gdańsku nie brakuje bardzo silnych zawodników. Bardzo mocni na pierwszy rzut oka wydają się Indywidualny Mistrz Polski z 2018 i 2020 roku Jakub Dyjas oraz Patryk Chojnowski, aktualny lider rankingu indywidualnego LOTTO Superligi. Aktualny Drużynowy Mistrz Polski Sokołów S.A. Jarosław do turnieju zgłosił wracającego do dobrej formy Patryka Zatówkę. Dwóch zawodników mogła wystawić Energa-Manekin Toruń i są to leworęczni Konrad Kulpa oraz Damian Węderlich.

Początek gier zaplanowany jest na sobotę na godzinę 11. Turniej prawdopodobnie rozpocznie się od gier w grupach w których wystąpi po czterech zawodników. Transmisje na żywo będzie można znaleźć na facebookowym fanpagu LOTTO Superligi. Oczywiście będziemy mocno ściskać kciuki za tenisistów Bogorii.