Kolejne medale naszych adeptów na Mazowszu

You are currently viewing Kolejne medale naszych adeptów na Mazowszu

Fani śledzący wyniki adeptów Akademii Bogorii są przyzwyczajeni już, że gdy przychodzą turnieje o Grand Prix Mazowsza nasi zawsze odgrywają kluczowe role. Nie inaczej było w trakcie zawodów wojewódzkich w kategorii Młodzików i Juniorów. W finałach tych zawodów nasi młodzi tenisiści wystąpili aż czterokrotnie.

W sobotę w Wyszogrodzie przeprowadzony został turniej Młodzików (dzieci do lat 12). Zarówno w kategorii chłopców i dziewczyn wystąpiło około 35 zawodników. Spośród trójki adeptów Bogorii najlepiej poradził sobie Tomek Fabisiak. Rozstawiony z czwórką w zawodach Tomek wygrały cztery pojedynki w stosunku 3:0 i w imponującym stylu awansował do finału zawodów. W półfinale pokonał najwyżej rozstawionego Patryka Burkowskiego. W finale na Tomka czekał brat Patryk Konrad. Tomek po trzech setach przegrywał 2:1, następnie wygrał czwartego seta i doprowadził do decydującej piątej partii. W niej mimo prowadzenia Tomka 9:8, zwyciężył 11:9 Burakowski i to on wygrał całe zawody. Dla Tomka drugie miejsce to najwyższe w historii startów o Grand Prix Mazowsza. Wysokie lokaty zajęli również Zuzia Gutkowska oraz Iwo Kulik. Zuzia turniej zakończyła na ćwierćfinale co pozwoliło zająć jej lokaty w przedziale 5-8. Iwo też przegrał w turnieju jeden mecz i uplasował się na miejscach 9-12.

Jeszcze więcej naszych zawodników wystąpiło w turnieju Juniorów w Piasecznie. Wyróżniającymi się postaciami były Milena Mirecka i Zosia Śliwka. Dziewczyny, które niedawno sięgnęły po złoty medal Mistrzostw Polski w drużynie pokonywały zawodniczki o kilka lat od siebie starsze. Ostatecznie obie doszły do finału. W pojedynku koleżanek klubowych lepsza okazała się Zosia 3:1 w setach. Do finału wśród Juniorów dotarł z kolei Jacek Mitas. W drodze do finału stoczył kilka wyrównanych bojów, a dwie gry wygrał w stosunku 3:2 w setach. W finale lepszy jednak okazał się zawodnik miejscowego Returnu Jan Należyty, a Jacek stanął na drugim stopniu podium. Oprócz wspomnianej trójki wystartowała liczna grupa adeptów Bogorii, która zajęła odpowiednio miejsca: 9-12 Aleks Pakuła, 17-20 Adam Smoter, Mikołaj Giereło, Krzysztof Stąporek, 21-24 Kamil Sadowski, 25-32 Marcin Zieliński, 33-48 Adam Stąporek. Tego samego dnia odbył się także turniej Żaków, a w nim na miejscach 17-20 zawody ukończył Michał Staranowicz. Przed niedzielnym turniejem odbyła się miła uroczystość. Nagrodę dla najlepszej Młodziczki województwa mazowieckiego w poprzednim sezonie otrzymała Zosia Śliwka. Gratulacje dla wszystkich zawodników za świetną walkę oraz trenerów Zbyszka i Adama za wsparcie przez trwanie całego turnieju.