Marcin Zieliński piąty w kraju

You are currently viewing Marcin Zieliński piąty w kraju

Na miejscach 5-6 III Grand Prix Polski osób niepełnosprawnych ukończył Marcin Zieliński. Marcin w turnieju rozgrywanym na obiektach Bronowianki w Krakowie występował w klasie 9. W całych zawodach adept naszej Akademii wygrał trzy pojedynki i doznał tylko jednej porażki i to 2:3 w setach.

Dla Marcina były to ostatnie zawody o Grand Prix Polski w tym roku. W poprzednich zawodach tej rangi 15-letni Marcin zajął najpierw 2. miejsce, a w drugim ukończył rywalizację w przedziale 7-8. W Krakowie rozstawiony był z numerem trzecim. W tygodniu poprzedzającym turniej ogólnopolski Marcin brał udział w zgrupowaniu kadry Polski juniorów osób niepełnosprawnych, ciężko przygotowując się do turnieju.

Zmagania Zieliński rozpoczął od turnieju grupowego. W nim odniósł dwa zwycięstwa w 3:2 w setach oraz 3:0. To dało mu pierwsze miejsce w grupie i awans do ćwierćfinału. W nim za przeciwnika miał Benedykta Mąkosę z Radomia. Mecz miał bardzo zacięty przebieg, niemal każdy set kończył się grą na przewagi. Ostatecznie to jednak dużo starszy przeciwnik Marcina zwyciężył 3:2 w setach. W grze o miejsce młody zawodnik Bogorii pokonał 3:0 Mariana Strzałkę. To zwycięstwo pozwoliło mu zająć miejsca w przedziale 5-6. Całe zawody w kategorii 9 zwyciężył Paweł Konstantyn z klubu IKS AWF Warszawa. Następne zawody w gronie niepełnosprawnych to Mistrzostwa Polski, które zostaną rozegrane w 2021 roku. Marcinowi gratulujemy udanego występu.