Świetny początek turnieju Ligi Mistrzów

You are currently viewing Świetny początek turnieju Ligi Mistrzów

Wygraną 3:0 zakończyło się pierwsze spotkanie Bogorii w rozgrywanym w niemieckim Dusseldorfie turnieju Ligi Mistrzów. Nasi zawodnicy okazali się lepsi od hiszpańskiego zespołu Leka Enea TDM. Pierwsze indywidualne zwycięstwo w Lidze Mistrzów zaliczył Miłosz Redzimski.

14-letni Miłosz zadebiutował w elitarnej Champions League w spektakularny sposób. Udało mu się odwrócić losy rywalizacje ze stanu 0:2 w setach. Co więcej w starciu z leworęcznym Oriolem Monzo wychowanek Dartom Bogorii obronił kilka piłek meczowych. W decydującym skróconym secie (do 6 wygranych punktów) Miłosz okazał się lepszy 6:2. Miłosz zwycięstwem nad bardziej doświadczonym przeciwnikiem przypieczętował zwycięstwo drużyny w całym meczu.

Wcześniej swoje gry wygrali Marek Badowski z Danielem Palaciosem oraz Pavel Sirucek z grającym trenerem Hiszpanów Endiką Diezem. W początkowych fragmentach spotkania było widać lekki stres u naszych tenisistów, jednak wraz z długością trwania pojedynków singlowych uwidaczniała się ich przewaga nad zawodnikami z Półwyspu Iberyjskiego. Rozpoczynający spotkanie w barwach Bogorii Marek swój pojedynek wygrał 3:0 w setach, zaś popularny Siru okazał się lepszy od przeciwnika w stosunku 3:1.

W drugim spotkaniu turnieju w Dusseldorfie podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego zmierzą się z jednym z głównych faworytów do zwycięstwa w całym turnieju Fakelem Gazpromem Orembrug. W pierwszym meczu Rosjanie do starcia z Post S.V. Muhlhausen przystąpili w składzie Marcos Freitas, Vladimir Samsonov oraz Alexey Liventsov. Zarówno Samsonov, jak i leworęczny Freitas to bardzo utytułowani zawodnicy, którzy w swoim dorobku mają już wiele medali największych imprez światowych. Dzisiejszy mecz pokazał, że nasi zawodnicy są w dobrej dyspozycji i gotowi do walki na najwyższym poziomie. Zmagania w grupie A Bogoria zakończy w niedzielę, spotkaniem z ekipą z Muhlhausen o godzinie 13.30. Awans z tej grupy do dalszych rozgrywek uzyskają po dwie najlepsze drużyny. Turniej rozgrywany będzie do 18 grudnia.

Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki- Leka Enea TDM 3:0

Marek Badowski- Daniel Palacios 3:0

Pavel Sirucek- Endika Diez 3:1

Miłosz Redzimski- Oriol Monzo 3:2