Zwycięski początek II rundy

You are currently viewing Zwycięski początek II rundy

Bardzo trudną przeprawę w wyjazdowym spotkaniu przeciwko AZS AWFIS Balcie Gdański mieli tenisiści Bogorii. Po zaciętej rywalizacji nasi gladiatorzy zwyciężyli 3:1, wywożąc z Trójmiasta bardzo ważne 3 punkty w tabeli LOTTO Superligi.

Zwycięstwo jest tym cenniejsze, że zawodnicy Bogorii już przed spotkaniem mieli swoje drobne problemu. Ze względu na uraz biodra do Gdańska z zespołem nie pojechał nasz kapitan Marek Badowski. Na drobną infekcję z kolei narzekał trener Tomek Redzimski, dlatego by nie podejmować ryzyka z zespołem w roli trenera pojechał Paweł Fertikowski. Kibice Bogorii z pewnością mogli być bardzo szczęśliwi, że z Grecji na zbliżające się ważne spotkania w LOTTO Superlidze przyleciał Panagiotis Gionis. To właśnie Panos okazał się bohaterem Bogorii wygrywając oba spotkania singlowe.

Tym samym Grek udowodnił, że zawsze kiedy gra można liczyć na niego i rozgrywkach LOTTO Superligi jest niemal bezbłędny. Gionis jednak miał trudną przeprawę zarówno w grze z Tomkiem Tomaszukiem, jak i Patrykiem Chojnowskim. W singlu przeciwko Tomaszukowi decydujący był trzeci set. Przy stanie 1:1 w setach, Panos zwyciężył trzecią partię w stosunku 20:18. Kolejny set również padł łupem naszego zawodnika, który zwyciężył 3:1 w setach. Bardzo zacięty przebieg miał również jego drugi pojedynek z liderem gospodarzy Patrykiem Chojnowskim, który był rozgrywany do dwóch wygranych setów. Po wygraniu pierwszego, w drugim Panos miał piłki meczowe. Chojnowski doprowadził jednak do wyrównania wygrywając tego seta 13:11 i o los meczu miał zadecydować trzeci set. Ten również był bardzo wyrównany, Gionis był tym razem lepszy w końcówce i pokonując Chojnowskiego dał zwycięstwo naszemu zespołowi w całym meczu.

Wcześniej bardzo ważny punkt wywalczył Miłosz Redzimski. Miłosz kolejny raz w tym sezonie mierzył się z leworęcznym Szymonem Malickim. Junior Bogorii zagrał świetny mecz, w którym od początku był stroną aktywniejszą i dominującą. Dzięki dobrej grze Miłosz zwyciężył 3:0 w setach. Jedyny punkt dla AZS-u wywalczył Patryk Chojnowski, który w grze otwarcia pokonał 3:1 w setach Pavla Sirucka. Trzeba również podkreślić bardzo duże wsparcie z ławki trenerskiej Pawła Fertikowskiego, który wyjątkowo zastąpił w roli trenera Tomka Redzimskiego.

Dzięki wygranej 3:1, zespół Dartom Bogorii dopisał trzy punkty do ligowej tabeli LOTTO Superligi. Aktualnie Bogoria zajmuje drugie miejsce w tabeli ze stratą jednego punktu do Dekorglassu Działdowo, jednak ekipa z Działdowa ma rozegrany jeden mecz więcej. Nad trzecim w tabeli UKS Dojlidy Białystok Bogoria ma już sześć punktów przewagi. A już w najbliższy wtorek kolejny mecz i będzie to mecz na szczycie LOTTO Superligi. O godzinie 18 zagramy na wyjeździe z Dekorglassem Działdowo. Zwycięzca tego meczu będzie blisko wygrania rundy zasadniczej LOTTO Superligi.

Azs Awfis Balta Gdańsk vs Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 1:3

Patryk Chojnowski- Pavel Sirucek 3:1

Tomasz Tomaszuk- Panagiotis Gionis 1:3

Szymon Malicki- Miłosz Redzimski 1:3

Patryk Chojnowski- Panagiotis Gionis 1:2