Mecz na szczycie LOTTO Superligi

Bardzo wielkie emocje czekają we wtorkowy wieczór fanów Dartom Bogorii oraz tenisa stołowego. O godzinie 18 nasi tenisiści zagrają na wyjeździe z Dekorglassem Działdowo.

Starcia Dartom Bogorii oraz Dekorglassu Działdowo to historia wielu zaciętych starć o zwycięstwo w LOTT Superlidze. Niemal co roku krzyżują się losy tych obydwu zespołów w fazie play-off. W sezonie 2018/2019 kiedy to Bogoria sięgnęła po ostatni tytuł Drużynowego Mistrza Polsk właśnie 3:0 w finale pokonaliśmy ten zespół. We wcześniejszych latach z kolei byliśmy lepsi od działdowian na poziomie półfinałów fazy play-off.

Ponownie w tym sezonie obie ekipy rozdają karty w LOTTO Superlidze. Po I rundzie zasadniczej prowadziliśmy w ligowej tabeli z przewagą dwóch punktów nad zespołem prowadzonym przez Jiriego Vrablika. Aktualnie to Dekorglass jest pierwszy mając punkt więcej od nas, ale posiadając również jeden mecz rozegrany więcej.

Do Działdowa podobnie jak do Gdańska pojechali nieco osłabieni. Z powodu urazu biodra nie zagra nasz kapitan Marek Badowski. W związku z tym zagramy w takim samym zestawieniu jak w ostatnim starciu przeciwko Balcie Gdańsk. Bardzo liczymy na świetne pojedynki naszego lidera Panagiotisa Gionisa, który w Gdańsku wywalczył komplet punktów. Świetny sezon mają również Pavel Sirucek oraz Miłosz Redzimski, którzy w meczu z Dekorglassem będą starali się to potwierdzić. W ostatnich dwóch meczach przeciwko Balcie oraz ZOOleszczy Bydgoszcz nasi dzisiejsi rywale grali bez leworęcznego Wei Shihao. Z pewnością jeśli nie dołączy on do Andrei Gaciny, Kuby Dyjasa oraz wspomnianego Vrablika będzie to spore osłabienie dla działdowian.

Zwycięzca wtorkowego meczu będzie blisko zwycięstwa w rundzie zasadniczej LOTTO Superligi oraz zapewnienia sobie bezpośredniego miejsca w półfinale fazy play-off. Spotkanie to będzie można obejrzeć w relacji live pod poniższym linkiem:

Relacja live