Remis naszych dziewczyn w meczu na szczycie I ligi

You are currently viewing Remis naszych dziewczyn w meczu na szczycie I ligi

Wynikiem 5:5 zakończyło się sobotnie spotkanie zawodniczek Dartom Bogorii z ATS-em Białystok. Przed spotkaniem zespół z Podlasia plasował się na pierwszym miejscu, a nasze tenisistki na drugim.

Pierwszy mecz między tymi zespołami w Grodzisku Mazowieckim również zakończył się wynikiem 5:5. Wówczas trochę bliżej zwycięstwa były nasze dziewczyny, tym razem to one odrobiły w ostatnim momencie straty ze stanu 3:5 i doprowadziły do remisu.

Od początku spotkania rywalizacja była bardzo zacięta. Po pierwszym „rzucie: gier mieliśmy wynik 2:2. Swoje gry wygrały Ola Falarz oraz Kasia Trochimiuk. W grach deblowych zwyciężyły Kasia z Zosią, zaś Ola z Martyną Lis uległy na pierwszym stole swoim przeciwniczkom. Przy stanie 3:3 gospodynie sobotniej rywalizacji pierwszy raz wyszły na dwupunktowe prowadzenie. Swoją partię przegrały nasze juniorki Martyna oraz Kasia.

Na szczęście świetnie dysponowana tego dnia była Ola Falarz. Liderka i kapitan naszej drużyny wygrała swój pojedynek 3:0 i doprowadziła do stanu 4:5. Na wysokości zadania stanęła również najmłodsza w drużynie Zosia Śliwka, która również 3:0 zwyciężyła w swojej grze doprowadzając do remisu w całej rywalizacji.

Dzięki remisowi zawodniczki Dartom Bogorii mogły dopisać kolejny punkt do ligowej tabeli. W niej po 10. kolejce podopieczne trenera Zbyszka Grześlaka spadły na trzecie miejsce i tracą aktualnie dwa punkty do ATS-u Białystok oraz ekipy Chrobrego Międzyzdroje. W następny weekend przed naszymi dziewczynami dwa kolejne mecze spotkania w województwie wielkopolskim. Najpierw w sobotę zawodniczki Dartom Bogorii zmierzą się z Stellą Niechan Gniezno, a dzień później również na wyjeździe z LKTS Luveną Luboń. Szczegółowe wyniki spotkania z ATS-em Białystok można znaleźć w linku poniżej:

 https://www.pzts.pl/rozgrywki-ligowe/mecz/?id=4484