Miłosz Redzimski najlepszy w Grand Prix Polski Juniorów

You are currently viewing Miłosz Redzimski najlepszy w Grand Prix Polski Juniorów

Adept Akademii Tenisa Stołowego Dartom Bogorii po raz kolejny okazał się najlepszym zawodnikiem do lat 18 w kraju. 14-letni Miłosz w finale pokonał 4:1 w setach Maksymiliana Miastowskiego z Morlin Ostróda.

W drodze do zwycięstwa młody tenisista naszego klubu pokonał ośmiu przeciwników. Miłosz najpierw zwyciężył w rozgrywkach grupowych, a następnie wygrał pięć pojedynków rozgrywanych do czterech wygranych setów. Najtrudniejszy pojedynek młody Redzimski rozegrał w półfinale, w którym 4:3 w setach pokonał tenisistę Dekorglass Działdowo Patryka Bieleckiego. Przypomnijmy, że Miłosz w tym sezonie świetnie radzi sobie w rozgrywkach LOTTO Superligi, w której ma indywidualny bilans 9 zwycięstw i 3 porażki. Jest on również aktualnym Mistrzem Polski Juniorów w singlu, drużynie i mikście.

W turnieju, który rozgrywany był w Sępólnie Krajeńskim wystartowała bardzo duża grupa adeptów Akademii Dartom Bogorii. Najwięcej z nich zagrało w piątkowych eliminacjach, w tym również Młodzicy i Kadeci, dla których start w Sępólnie był przygotowaniem do zawodów w swoich kategoriach wiekowych. Z eliminacji, w których zagrało blisko 200 chłopców i dziewczyn awans do turnieju głównego wywalczyli Jacek Mitas oraz Milena Mirecka. Szczególnie awans Mileny zasługuje na uznanie, gdyż rywalizowała ona z przeciwniczkami starszymi o 5 lat. Oprócz tej dwójki w turnieju głównym zagrali również Zosia Śliwka, Patryk Pyśk i Michał Gawlas.

Spośród wspomnianej grupy zawodników najlepiej poradził sobie Michał. Michał podobnie jak Patryk wygrał swoją grupę, a następnie spotkanie w 1/16 finału.  W meczu 1/8 nasz piórkowiec uległ jednak 2:4 w setach Miłoszowi Sawczakowi, chociaż w tym spotkaniu prowadził już 2:0 w setach. Patryk z kolei turniej ukończył na miejscach 25-32. Blisko awansu z grupy była Zosia Śliwka. Mistrzyni Polski Młodziczek w deblu i drużynie przegrała dwa pojedynki grupowe 2:3 w setach i zajęła w niej trzecie miejsce. Ostatecznie Zosia uplasowała się na miejscach 33-40, zaś Milena, która również w zmaganiach grupowych była trzecia na pozycjach 41-48. W trakcie zawodów liczną grupę naszych zawodników wspierali trenerzy Zbyszek Grześlak oraz Paweł Fertikowski. Poniżej szczegółowe informacje dotyczące zawodów wraz z wynikami.

https://www.pzts.pl/wydarzenia/grand-prix-polski-juniorow-20-21/