Pavel Sirucek w turnieju głównym w Katarze

Świetnie w zawodach WTT Contender Doha radzi sobie tenisista stołowy Dartom Bogorii. Popularny Siru jak burza przeszedł przez eliminacje prestiżowej imprezy pod egidą ITTF, pokonując po drodze trzech zawodników należących do europejskiej czołówki.

W eliminacjach do turnieju głównego wystartowało ponad 100 zawodników z całego świata, a awans do drabinki głównej wywalczyło tylko 8. To już pokazuje jak trudne zadanie wykonał w stolicy Kataru Pavel. W pierwszej rundzie eliminacji Czech miał wolny los, ale już w drugiej czekał na niego bardzo wymagający przeciwnik Ricardo Walther. Mieszkający w Grodzisku Mazowieckim Siru pokonał Mistrza Europy w drużynie z 2017 roku 3:1 w setach.

W kolejne rundzie na Czecha czekał kolejny utytułowany zawodnik Alvaro Robles. Leworęczny Hiszpan w ostatnich Mistrzostwach Świata w deblu zdobył srebrny medal. Dla naszego tenisisty był to najtrudniejszy pojedynek. Najpierw Robles prowadził 1:0 w setach, a następnie 2:1. Pavel jednak wytrzymał mentalnie trudy pojedynku wygrywając dwa kolejne sety w stosunku 11:9 i zwyciężył 3:2. W decydującej o awansie do turnieju głównego grze czekał już na niego Rosjanin Alexander Shibaev, na co dzień występujący w UMMC Jekaterynburg. Zespół ten eliminował Dartom Bogorię w dwóch ostatnich edycjach Ligi Mistrzów. Sirucek zagrał z Rosjaninem kapitalną grę i zwyciężył pewnie 3:0.

W nagrodę Pavel rozpoczyna dziś walkę w turnieju głównym. W 1/16 finału jego przeciwnikiem będzie Hindus Kamal Sharath Achanta. Z pewnością jest to zawodnik, który jest w zasięgu Pavla. Dobry występ w Katarze jest bardzo ważny dla Czech pod względem jego pozycji w światowym rankingu ITTF. Jeśli będzie on na wysokiej pozycji z urzędu zakwalifikuje się do Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Aktualnie Pavel zajmuje w nim 51. Miejsce.