Pavel Sirucek w 1/16 finału WTT Star Contender

You are currently viewing Pavel Sirucek w 1/16 finału WTT Star Contender

Tenisista Dartom Bogorii powtórzył wynik z turnieju, który odbywał się tydzień temu w stolicy Kataru. Po wartościowej wygranej nad Chuang Chih-Yuanem, dziś rano popularny Siru uległ 0:3 w setach Robertowi Gardosowi.

Tydzień temu Czech do turnieju głównego musiał przebijać się przez eliminację, w których pokonał trzech tenisistów zaliczanych do europejskiej czołówki (Walther, Shibaev i Robles). Tym razem miał on zapewniony start w turnieju głównym, w którym zagrało 64 tenisistów. W I rundzie turnieju rozgrywanego w tzw. „bańce” Pavel pokonał bardzo mocnego zawodnika z Tajwanu Chuang Chih-Yuanem 3:2 w setach. Spotkanie z Mistrzem Świata w deblu z 2013 roku miało bardzo zacięty przebieg. Pavel przegrywał z Azjatą najpierw 0:1, a potem 1:2 w setach. Czwartego seta zawodnik Bogorii zwyciężył 11:8, zaś piątek najbardziej wyrównanego 13:11.

Zwycięstwo nad 29. zawodnikiem rankingu ITTF z pewnością cieszy przed zbliżającymi się w niedzielę kwalifikacjami do Igrzysk Olimpijskich. W 1/16 finału Pavel uległ jednak Robertowi Gardosowi. Dwa pierwsze sety kończyły się minimalnym zwycięstwem Austriaka (11:9 i 12:10). Ostatni set wyraźnie wygrał Gardos 11:4 i 3:0 w całym meczu. Sirucek jednak może dopisać kolejne punkty do rankingu ITTF, który jest ważny w roku olimpijskim. W niedzielę oprócz Pavla w eliminacjach olimpijskich zagrają również Polacy, Jakub Dyjas i Samuel Kulczycki. Młody Kulczycki zastąpi Marka Badowskiego, który początkowo był awizowany do startu w stolicy Kataru. Ze względu na przedłużającą się kontuzję biodra Bany nie mógł jednak wystąpić w tym turnieju. Przed nim będzie jednak szansa na start w eliminacjach europejskich, które w dniach 21-25 kwietnia odbędzie się w portugalskim Guimares.