Panagiotis Gionis bez awansu na Igrzyska Olimpijskie

Zawodnik Dartom Bogorii był o krok od wywalczenia przepustki olimpijskiej w turnieju eliminacyjnym w Doha. W decydującym pojedynku o awansie Grek uległ 2:4 w setach Yang Wangowi. Panos miał również jeszcze szansę w turnieju dodatkowym, jednak w półfinale lepszy okazał się Liam Pitchford.

Tenisista naszego klubu od początku w Doha rozgrywał dobre pojedynki w początkowej fazie turnieju wygrał trzy spotkania, m.in. z Horacio Cifuentesem i Kirillem Skachovem. To pozwoliło mu awansować do finału kwalifikacji, gdzie za przeciwnika miał byłego zawodnika Dekorglassu Działdowo Yang Wanga. W rywalizacji dwóch defensorów lepszy okazał się Słowak chińskiego pochodzenia 4:2 w setach.

Mimo porażki Grek cały czas miał szansę awansu do Igrzysk w Tokio. W turnieju dodatkowym zagrało dziewięciu graczy, którzy walczyli o jedno miejsce premiujące awansem do najważniejszej imprezy dla każdego sportowca. Na początek Gionis pokonał 4:2 w setach Rumuna Ovidiu Ionescu, zapewniając sobie awans do półfinału. W nim za przeciwnika miał Anglika Liama Pitchforda. Rywalizacja z aktualnie 15 rakietą świata miała bardzo zacięty przebieg. Po pięciu setach Panos prowadził 3:2 w setach i był o krok od wygrania i awansu do finału. Dwie następne partie padły jednak łupem Pitchforda, w tym decydująca siódma 12:10 i to on awansował do finału turnieju dodatkowego.

Panagiotis był bardzo blisko wywalczenia przepustki olimpijskiej w turnieju w Doha. Cały czas on, a także Pavel Sirucek oraz Marek Badowski taki awans mogą uzyskać. W maju odbędą się kwalifikacje olimpijskie i tam zawodnicy również będą walczyć o przepustki olimpijskie. Teraz nasi zawodnicy będą mogli się skupić na rozgrywkach LOTTO Superligi. W niedzielę Dartom Bogoria podejmie o godzinie 16 UKS Dojlidy Białystok, dzień później z kolei zagramy z Sokołów S.A. Jarosław. Oba spotkania zostaną rozegrane w naszej hali sportowej przy ulicy Westfala 3a. Relacja z obu gier dostępna będzie na naszym kanale YouToube.