Z ZOOleszczą Bydgoszcz na koniec rundy zasadniczej

You are currently viewing Z ZOOleszczą Bydgoszcz na koniec rundy zasadniczej

Już jutro nasi zawodnicy zakończą zmagania w rundzie zasadniczej LOTTO Superligi. O godzinie 18 Dartom Bogoria zagra z LOTTO ZOOleszcz Gwiazdą Bydgoszcz. W spotkaniu tym zadebiutuje w rozgrywkach LOTTO Superligi Michał Gawlas albo Patryk Pyśk.

Niezależnie od wyniku wtorkowego spotkania podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego mają zapewnione pierwsze miejsce w rundzie zasadniczej LOTTO Superligi. Nasi gladiatorzy zapewnili sobie zwycięstwo dzięki ostatnim zwycięstwom nad UKS Dojlidami Białystok oraz Sokołów SA Jarosław. Wygrana w pierwszej części sezonu daje również Bogorii bezpośredni awans do półfinału fazy play-off. Nasz wtorkowy rywal z Bydgoszczy aktualnie zajmuje szóste miejsce w ligowej tabeli i o półfinał będzie musiał powalczyć w ćwierćfinale.

W rywalizacji z ZOOleszczą szansę debiutu dostanie któryś z młodych adeptów naszej Akademii. Będzie to Michał Gawlas lub Patryk Pyśk, którzy na co dzień grają w drugiej drużynie Bogorii, która przewodzi tabeli II ligi. Patryk z Michałem należą do ścisłej czołówki Polski Juniorów oraz kadry narodowej w tej kategorii wiekowej. Oprócz Patryka i Michała w kadrze na ten mecz znaleźli się również Pavel Sirucek oraz świeżo upieczony brązowy medalista Mistrzostw Polski  Seniorów Miłosz Redzimski. Miłosz po świetnym turnieju w Arłamowie z pewnością będzie chciał jeszcze poprawić swój bilans indywidualny w LOTTO Superlidze, który wynosi aktualnie 11 zwycięstw i 3 porażki.

Bydgoszczanie z kolei mają jeszcze szansę na awans na piąte miejsce w tabeli LOTTO Superligi. W takim przypadku w ćwierćfinale zmierzyliby się w play-off z Dojlidami Białystok, a nie Sokołów S.A. Jarosław. Dlatego z pewnością gospodarze przystąpią do spotkania z dużą chęcią odniesienia zwycięstwa i poprawienia swojej sytuacji w tabeli. Zapowiada się zatem bardzo interesujące spotkanie. Transmisje live z tego spotkania będziecie mogli znaleźć na stronie LOTTO Superligi.

https://www.superliga.com.pl/