Marcin Zieliński z seniorami trenuje do eliminacji olimpijskich

You are currently viewing Marcin Zieliński z seniorami trenuje do eliminacji olimpijskich

Adept naszej Akademii po raz pierwszy został zaproszony na zgrupowanie Reprezentacji Polski Seniorów osób niepełnosprawnych. Marcin wraz ze starszymi kolegami przygotowuje się do Igrzysk Paraolimpijskich, które zostaną rozegrane w tym roku w Tokio.

W sezonie pandemicznym kadra kraju odbywa wiele zgrupowań i konsultacji szkoleniowych. Wszystko po to by jak najlepiej przygotować się do najważniejszej imprezy czterolecia. Eliminacje do Tokio w najbliższych miesiącach zostaną rozegrane na Słowenii w miejscowości Lasko. Marcin do tej pory był powoływany na zgrupowania kadry juniorów do lat 23. Jego ciężka praca i zaangażowanie zostały docenione przez trenera kadry seniorskiej Andrzeja Ochala, który zaprosił Marcina na obóz do Krakowa.

16-letni zawodni Bogorii uczestniczy w obozie na obiektach Bronowianki od niedzieli do piątku 16 kwietnia. Wraz z nim trenuje ścisła czołówka świata w różnych klasach. Nasz młody Marcin aktualnie występuje w klasie 9. W zeszłym sezonie rywalizował on w bardziej wymagającej klasie 10, a na swoim koncie ma już kilka sukcesów w Mistrzostwach Polski. W zeszłym sezonie wywalczył srebrny medal w singlu wśród juniorów (do lat 23) oraz brązowy w gronie seniorów. Dostał on również szansę zaprezentowania swoich umiejętności w turnieju międzynarodowym, który w zeszłym roku rozgrywany był na obiektach COS-u we Władysławowie.

Docelową imprezą do której przygotowuje się adept naszej Akademii są Mistrzostwa Polski, które w maju powinny być rozgrywane w Gorzowie Wielkopolskim. Mamy nadzieję, że dzięki intensywnym i przemyślanym treningom w klubie oraz w trakcie zgrupowań reprezentacji Polski nasz młody zawodnik po raz kolejny z mistrzowskiej imprezy wróci z medalami.