7 maja finał LOTTO Superligi

You are currently viewing 7 maja finał LOTTO Superligi

Wszystko jasne, w pierwszy piątek maja o godzinie 13 w hali ośrodka szkolenia im. Andrzej Grubby w Gdańsku Bogoria zagra o 8 tytuł Drużynowego Mistrza Polski. Finałowym przeciwnikiem naszych gladiatorów będzie Dekorglass Działdowo.

Władze Polskiego Związku Tenisa Stołowego oraz LOTTO Superligi postarały się by kibice mogli oglądać to spotkanie na żywo w telewizji. Transmisje z tego spotkania przeprowadzi TVP Sport, dzięki czemu mecz finałowy będzie mógł mieć szerokie grono odbiorców. Wybór po raz kolejny padł na Gdańsk, który jest szczęśliwy dla podopiecznych trenera Tomasza Redzimskiego.

Przypomnijmy, że to właśnie w hali im. Andrzeja Grubby nasi zawodnicy po raz ostatni wygrali finałowy mecz LOTTO Superligi. Co więcej naszym przeciwnikiem był wówczas właśnie Dekorglass. Tamto spotkanie zakończyło się wygraną 3:0, chociaż to działdowianie przed meczem wydawali się faworytem. W tamtej rywalizacji zagrali Panagiotis Gionis, Pavel Sirucek oraz Jiri Vrablik po stronie Dekorglassu. Cała trójka niemal na pewno wystąpi też w meczu 7 maja.

Do tego grona zawodników niemal na pewno dołączy Miłosz Redzimski, który mimo młodego wieku jest bardzo ważnym punktem naszego zespołu w tym sezonie. 14-letni Miłosz będzie prawdopodobnie najmłodszym zawodnikiem, który wystąpi w finałowym spotkaniu. Nasz junior jednak wielokrotnie już udowadniał, że jest bardzo świadomym i dojrzałym jak na swój wiek zawodnikiem. W Dekorglassie oprócz Vrablika zobaczymy także Kubę Dyjasa oraz Andreja Gacinę. Zespół z Działdowa nad morzem będzie walczył o swój pierwszy mistrzowski tytuł. Będzie to dla nich trzeci finał LOTTO Superligi.

W spotkaniach półfinałowych fazy play-off Bogoria pokonała w dwumeczu AZS AWFIS Baltę Gdańsk. Dekorglass z kolei uporał się z Sokołów S.A. Jarosław. W tej rywalizacji doszło do bardzo ciekawej sytuacji. W pierwszym meczu Sokołów wygrał 3:1, w swojej hali z kolei lepszy był Dekorglass 3:1. Oprócz remisu w meczach to mieliśmy również remis w setach, o wszystkim zadecydować miały zatem miały małe punkty. W nich lepszy 288 do 284 okazali się działdowianie.