I liga kobiet: Pewna wygrana w meczu z MKS-em Łódź

You are currently viewing I liga kobiet: Pewna wygrana w meczu z MKS-em Łódź

Aż 9:1 w sobotnie popołudnie zwyciężyła żeńska drużyna Bogorii. W starciu dwóch beniaminków I ligi kobiet nasze tenisistki nie dały większych szans drużynie MKS Jedynka Łódź. Dzięki wygranej dziewczyny pozostały na trzecim miejscu w ligowej tabeli.

Przed ostatnim meczem sezonu zasadniczego podopieczne trenera Zbyszka Grześlaka na pewno już nie spadną niżej w tabeli. Do liderujących w tabeli zespołów ATS Białystok i MRKS Gdańsk dziewczyny tracą dwa punkty. Patrząc na tabele spotkań i fakt, że ekipy z północy Polski za przeciwniczki będą mieć drużyny z dołu tabeli zawodniczkom Bogorii nie uda się już chyba awansować w tabeli. Trzecie miejsce w debiutanckim sezonie to rewelacyjny wynik, tym bardziej, że celem drużyny przed sezonem było utrzymanie.

Wracając do rywalizacji z ekipą z Łodzi, to cała drużyna spisała się na medal. Bezbłędne był nasze Juniorki Martyna Lis i Kasia Trochimiuk. W ich ślady poszły Kadetki Zosia Śliwka i Tosia Zembowicz. Szczególnie cieszy fakt, że pierwszego singla w I lidze zwyciężyła Tosia, która pokonała 3:1 w setach Magdalenę Chmielewską. Jedyną grę przegrała nasza kapitan Ola Falarz. Po meczu było podwójne świętowanie naszych tenisistek. Oprócz zwycięstwa dziewczyny świętowały urodziny Zosi Śliwki. Zosia 15 maja obchodziła czternaste urodziny. Po zakończeniu rywalizacji cała drużyna wręczyła Zosi małe upominki. Przy okazji cała społeczność klubu sportowego Bogoria składa najlepsze życzenia urodzinowe. Naszej kadetce życzymy samych sukcesów w szkole i przy tenisowym stole. Śliwka rewelacyjnie radzi sobie w rozgrywkach I ligi. W debiutanckim sezonie wygrała aż 19 spośród 26 pojedynków singlowych. W linku poniżej szczegółowe wyniki sobotniej rywalizacji:

https://www.pzts.pl/rozgrywki-ligowe/mecz/?id=4635