Młodzieżówki i Kuba Dobosz bezkonkurencyjni na Mazowszu

You are currently viewing Młodzieżówki i Kuba Dobosz bezkonkurencyjni na Mazowszu

W ostatnią sobotę i niedzielę odbyły się Mistrzostwa Mazowsza w ostatnich kategoriach wiekowych. Tym razem do stołów w Jabłonnej podeszli Żacy, zaś na warszawskiej Spójni Młodzieżowcy. Po raz kolejny bezkonkurencyjni okazali się adepci naszej Akademii.

Zacznijmy od sobotniego turnieju Żaków, czyli dzieci do lat 11. Zawody w singlu i deblu zdecydowanie zwyciężył Jakub Dobosz. Kuba, który nie tak dawno zwyciężył w Grand Prix Polski nie dał swoim konkurentom większych szans. W turnieju indywidualnym Kuba zwyciężył wszystkie gry w stosunku 3:0 w setach. W finale adept naszej Akademii pokonał 3:0 Antoniego Skrzeczkowskiego. To właśnie z tym młodym zawodnikiem Kuba tworzył parę w turnieju deblowym. W całym turnieju gry podwójnej chłopaki stracili zaledwie jednego seta. Pozostałe gry zwyciężali 3:0 w setach.

W turnieju Żaków i Skrzatów wystąpili również debiutanci Krzysztof Kozłowski oraz Mateusz Dąbrowski. Już w pierwszym starcie na zawodach wojewódzkich pokazali się z bardzo dobrej strony wygrywając kilka gier. Widać był także u nich duże zaangażowanie i walkę o każdy punkt. Jesteśmy pewni, że już niedługo dołączą do swoich starszych kolegów i dzięki solidnym treningom będą odgrywać ważne role w turniejach wojewódzkich. Ostatecznie „Krzychu” zajął pozycje w przedziale 5-8, zaś „Mati” 17-24. W zawodach zagrali również Michał Staranowicz i Patryk Bombalak, obaj zajęli miejsca w przedziale 17-24.

Tak jak Kuba w turnieju Żaków, tak samo nie do pokonania w zawodach Młodzieżówek okazały się Martyna z Kasią. Obie wygrały wszystkie spotkania i z zawodów rozgrywanych w niedzielę na warszawskiej Spójni, wróciły z trzema medalami. Dziewczyny triumfowały wspólnie w grze drużynowej oraz podwójnej. Nasze tegoroczne maturzystki nie dały swoim przeciwniczkom szans również w grze indywidualnej.

Obie awansowały do finału, w którym minimalnie lepsza (3:2 w setach i 11:9 w piątej partii) okazała się Kasia. Kasia wywalczyła również awans do Młodzieżowych Mistrzostw Polski w singlu, które już od czwartku zostaną rozegrane w Gliwicach. W zawodach na Śląsku dziewczyny będą rywalizować w singlu, deblu, mikście oraz grze drużynowej. Kasi i Martynie składamy gratulacje i życzymy udanego startu w Mistrzostwach Polski.