Drużyny Bogorii lubią brąz

You are currently viewing Drużyny Bogorii lubią brąz

Wczoraj rozpoczęły się Mistrzostwa Polski Juniorów oraz w starszej kategorii Młodzieżowców. Turniej drużynowy od razu zakończył się sukcesem naszych zawodników. Juniorzy w Ustrzykach Dolnych stanęli na trzecim stopniu podium. Ta sama sztuka udała się Martynie Lis oraz Kasi Trochimiuk w Gliwicach.

Przez cały czwartkowy dzień zawodnicy Bogorii rozegrali bardzo dużą ilość pojedynków. Świetne gry na Śląsku zagrały nasze Młodzieżówki. Martyna z Kasią były rozstawione z numerem 11 i dzięki wygraniu trzech spotkań awansowały do półfinału.  Po drodze pokonały wyżej notowane ekipy ATS Białystok oraz UKS Dojlidy Białystok 3:1. W obu tych spotkaniach tenisistki Bogorii wykazały się dużą odpornością psychiczną i wolą walki. W rywalizacji z ATS-em Martyna wygrała dwie gry 3:2 w setach. Również gra deblowa zakończyła się wygraną dziewczyn takim samym stosunku.

Równie dużo dramaturgii miał mecz Kasi i Martyny z Dojlidami. Martyna swoje gry singlowe przegrywała 0:2 w setach, mimo to zaliczyła świetny powrót i zwyciężyła z Kamilą Gryko i Julią Jackowską 3:2. W półfinale dziewczynom już trochę zabrakło siły i uległy 1:3 zespołowi JKTS Jastrzębie-Zdrój. Medal w pierwszym roku występów w nowej kategorii wiekowej to jednak duży sukces dziewczyn, prowadzonych w Gliwicach przez trenera Zbyszka Grześlaka.

Blisko awansu do finału byli nasi Juniorzy w składzie Miłosz Redzimski, Patryk Pyśk, Michał Gawlas oraz Jacek Mitas. W spotkaniach grupowych adepci Akademii Bogorii pokonali 3:0 UKS Dojlidy Białystok oraz 3:2 Energę-Manekin Toruń. W ćwierćfinale Juniorzy Bogorii nie dali większych szans drużynie KTS Krosno. Późnym wieczorem stoczyli pasjonujący pojedynek przeciwko Fibrain AZS Politechnika Rzeszów. Drużyna z Podkarpacia cały czas była na prowadzeniu, jednak za sprawą Miłosza Redzimskiego nasi zawodnicy doprowadzali do remisu. Wygrane oba single Miłosza nie pozwoliły jednak pokonać przeciwników.

Przy stanie 2:2 decydującą grę z Patrykiem Dziubą przegrał Michał Gawlas. Wcześniej swoją grę przegrał również Patryk Pyśk. Porażka z AZS-em oznaczała, że turniej drużynowy zawodnicy Bogorii zakończyli na trzecim stopniu podium. Dzisiaj zarówno dziewczyny, jak i Juniorzy rozpoczynają walkę w turnieju singlowym. Życzymy kolejnych udanych gier i oczywiście medali.