Marcin Zieliński rozpoczyna walkę o Igrzyska Paraolimpijskie

You are currently viewing Marcin Zieliński rozpoczyna walkę o Igrzyska Paraolimpijskie

Od jutra do soboty w Słoweńskim Lasko będą rozgrywane światowej eliminacje do Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio. W 11-osobowej kadrze Polski na ten turniej znalazł się adept naszej Akademii Marcin Zieliński.

Dla Marcina, który będzie występować w zawodach w klasie 9, to debiut w eliminacjach olimpijskich. Adept Akademii Bogorii, ma dopiero 16 lat i będzie to również jego pierwszy turniej poza granicami naszego kraju. Powołanie na ten turniej to nagroda dla Marcina za ciężką pracę w trakcie licznych obozów kadry osób niepełnosprawnych, które bardzo często odbywały się w tym sezonie.

Marcin w swoim dorobku ma już kilka sukcesów na imprezach rangi Mistrzostw Polski. W zeszłym roku Marcin sięgnął po srebrny medal Mistrzostw Kraju w kategorii do lat 23. W gronie seniorów również pokazał się z bardzo dobrej strony i wywalczył brązowy krążek. W kategorii 9 młody zawodnik Bogorii należy do ścisłej czołówki krajowej. Jesteśmy bardzo ciekawi jak Marcin poradzi sobie w rywalizacji należącymi do europejskiej czołówki. Marcin jest najmłodszym zawodnikiem z Polskiej reprezentacji. Tego typu imprezy i turnieje pozwolą mu zebrać doświadczenie, dzięki któremu będzie rozwijać się w przyszłości. Liczymy, że Marcin da z siebie wszystko i z dużym zaangażowaniem będzie walczył o każdą piłkę. Więcej informacji dotyczących kwalifikacji olimpijskich w Lasko możecie znaleźć na stronie Światowej Federacji Tenisa Stołowego pod poniższym linkiem