Druga drużyna Bogorii w cuglach wygrywa rozgrywki II ligi

You are currently viewing Druga drużyna Bogorii w cuglach wygrywa rozgrywki II ligi

12 zwycięstw w 12 spotkaniach to niesamowity bilans drugiego zespołu Bogorii w rundzie zasadniczej II ligi. W ostatni weekend tenisiści Bogorii pokonali 10:0 KS English Perfect Olsztyn oraz 9:1 KSTS Warmia Lidzbark Warmiński. Dzięki wygranym zapewnili sobie pierwsze miejsce w tabeli II ligi obejmującej drużyny z województwa mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego i mogą się szykować do baraży o I ligę mężczyzn.

Oba spotkania z ekipami z województwa warmińsko-mazurskiego zostały rozegrane w niedzielę. Wczesnym popołudniem Michał Gawlas, Patryk Pyśk, Bartek Skórko i kapitan Przemek Sałaciński odprawili bez straty punktu ekipę z Olsztyna. Parę godzin później również na wyjeździe tym razem 9:1 chłopaki okazali się lepsi od Warmii Lidzbark Warmiński. Była to dla nich 11 i 12 wygrana w sezonie zasadniczym, która przypieczętowała zwycięstwo w II lidze.

W ligowej tabeli Przemek i nasi juniorzy o trzy punkty wyprzedzili KTS Nosir Nowy Dwór Mazowiecki oraz o sześć punktów MUKS Start Spaloną Mleczarnię. Wygrana w ligowych zmaganiach daje im przepustkę do spotkania barażowego o awans do I ligi. Rywalem w meczu barażowym drugiego zespołu Bogorii będzie zwycięzca II ligi z grupy podlasko-lubelskiego. Na razie zarówno przeciwnik, jak i termin spotkania nie jest jeszcze znany. Wiadomo natomiast, że baraż będzie miał formę dwumeczu, gdzie jedno ze spotkań odbędzie się w Grodzisku Mazowieckim.

Najskuteczniejszymi zawodnikami Bogorii II w całym sezonie zasadniczymi byli najbardziej doświadczony Przemek Sałaciński oraz Michał Gawlas. Kapitan przez cały sezon ani razu nie odszedł od stołu jako pokonany, wygrywając przy okazji wszystkie 22 gry. Michał z kolei również miał świetny bilans indywidualny wynoszący 18 zwycięstw i tylko 2 porażki. Wszystkie wyniki naszej drużyny znajdziecie pod poniższym linkiem:

http://ligi.mzts.pl/druzyna/7/48/482/ks-bogoria-ii-grodzisk-mazowiecki/