Czterech gladiatorów zagra w ME w Warszawie

Już w następnym tygodniu w stolicy zostaną rozegrane Mistrzostwa Europy w tenisie stołowym. Od 22 czerwca na warszawskim Torwarze zagrają Panagiotis Gionis, Pavel Sirucek, Marek Badowski i Miłosz Redzimski.

Mistrzostwa Starego Kontynentu po raz drugi zostaną rozegrane w naszym kraju. Wcześniej w 2011 najlepszych tenisistów stołowych w Europie gościł Gdańsk. Pierwotnie impreza miała zostać rozegran w październiku 2020 roku, ale ze względu na pandemię koronawirusa została przeniesiona na 2021 rok.

W Warszawie wystąpią praktycznie wszyscy najlepsi zawodnicy w Europie. Na liście zgłoszeniowej są Niemcy Timo Boll, Dima Ovtcharov i Patrick Franziska. Szwedzi zgłosili z kolei Wicemistrza Świata z 2019 roku Mattias Falck, zaś Białorusini legendarnego Vladimira Samsonova. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że na liście zgłoszeniowej jest aż czterech zawodników Bogorii.

Szczególnie cieszy fakt powrotu do stołu Marka Badowskiego. Marek po długim urazie biodra z dnia na dzień czuje się coraz lepiej. Mistrzostwa Europy w Warszawie będzie to dla Banego pierwszy start od Ligi Mistrzów, która odbyła się w grudniu 2020 roku. To właśnie wówczas w Dusseldorfie pogłębiła się kontuzja naszego asa. Jednym z najmłodszych zawodników turnieju będzie Miłosz Redzimski. Miłosz na swoim koncie ma już sukcesy w Mistrzostwach Polski Seniorów. W tym roku wywalczył w tych zawodach brązowy medal w singlu.

Spośród całej czwórki zawodników Bogorii jedynie Panagiotis Gionis wywalczył w Mistrzostwach Europy medale. W 2013 roku Panos w austriackim Schwechat stanął na drugim stopniu podium w turnieju drużynowym oraz trzecim w turnieju indywidualnym. Dla większości tenisistów stołowych Mistrzostwa Europy w Warszawie to próba generalna przed zbliżającymi się wielkimi krokami Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio. Przypominamy, że w najważniejszej imprezie czterolecia wystąpią Panos oraz Pavel Sirucek.