Wielki Turniej Ligi Mistrzów w Grodzisku Mazowieckim


Takiego wydarzenia jeszcze w hali sportowej przy ulicy Westfala 3a jeszcze nie było. Od piątku (5 listopada) do niedzieli (7 listopada) rozgrywany będzie turniej grupowy Ligi Mistrzów. W trakcie trzech dni w naszej hali odbędzie się sześć spotkań z udziałem czołowych drużyn w Europie, w tym również KS Dartom Bogorii Grodzisk Mazowiecki.

Europejska Federacja Tenisa Stołowego tym samym doceniła rozwój organizacyjny, jak i sportowy naszego klubu. W hali sportowej przy ulicy Westfala 3a oprócz Bogorii, zagrają rosyjski zespół Fakel Gazprom Orenburg, niemiecki TTC Neu-Ulm oraz czeski El Nino Praga. Awans do ćwierćfinału wywalczą dwie najlepsze drużyny turnieju. Gospodarze do zmagań przystąpią w bardzo silnym składzie. W barwach Bogorii zagrają byli medaliści Mistrzostw Świata i Europy Chuang Chih-Yuan oraz Panagiotis Gionis. Nie zabraknie również kapitana Marka Badowskiego oraz Miłosza Redzimskiego.

Zdecydowanie najmocniejszym przeciwnikiem Bogorii wydaje się rosyjski Fakel. Finansowany przez Gazprom zespół w swoim dorobku ma już sześć tytułów za zwycięstwo w elitarnej Lidze Mistrzów. Przed rozpoczęciem tego sezonu do składu dołączyli Hugo Calderano oraz Lin Jun-Yu, którzy są w najlepszej dziesiątce światowego rankingu ITTF. Bardzo utalentowany skład ma również niemiecki rywal z Neu-Ulm. Lev Katsman i Vladimir Sidorenko w ostatnich Drużynowych Mistrzostwach Europy wywalczyli srebrne krążki. A w drużynie jest jeszcze Tiago Apolonia, aktualny brązowy medalista Mistrzostw Świata w deblu. Skład drużyn turnieju uzupełnia El Nino Praga, która w składzie ma dobrego znajomego zespołu Bogorii Jiriego Vrablika, aktualnego Mistrza Czech w singlu.

Wymiany i emocje na najwyższym światowym poziomie gwarantowane. Organizatorzy turnieju zadbają również o świetną atmosferę. Dostępne są już zarówno bilety, jak i karnety na to wydarzenie. Karnet na sześć spotkań wraz z pamiątkową koszulką turnieju kosztuje 180 zł. Można również zakupić bilety na pojedyncze mecze. Koszt wejściówki wynosi 30 zł. Bilety można zamawiać drogą mailową, na adres biuro@bogoriagrodzisk.pl lub telefonicznie:

 Edyta Skoczeń tel. 507011077

 Dominik Wieczorek tel. 695450088

Poniżej szczegółowy harmonogram gier turnieju:

                                                            Piątek 5.11.

TTC Neu-Ulm (GER) – Fakel-Gazprom Orenburg (RUS) godz. 12:00

SF SKK El Nino Praha (CZE) – KS DARTOM BOGORIA Grodzisk Mazowiecki (POL) godz. 18:00

                                                           Sobota 6.11

Fakel-Gazprom Orenburg (RUS)- KS DARTOM BOGORIA Grodzisk Mazowiecki (POL)  godz. 13:00

TTC Neu-Ulm (GER)- SF SKK El Nino Praha (CZE) godz. 18:00

                                                        Niedziela 7.11

KS DARTOM BOGORIA Grodzisk Mazowiecki (POL) -TTC Neu-Ulm (GER) godz. 12:00

Fakel-Gazprom Orenburg (RUS)- SF SKK El Nino Praha (CZE) godz. 17:00