Mistrzostwa Świata czas zacząć

You are currently viewing Mistrzostwa Świata czas zacząć

Od jutra w amerykańskim Houston rozpoczną się Mistrzostwa Świata w tenisie stołowym. Zawody odbywać się będą w singlu, deblu oraz grze mikstowej. W turnieju zagrają nasi tenisiści Chuang Chih-Yuan.

Będzie to 56. edycja Mistrzostw Świata, najważniejszej imprezie dla tenisistów stołowych oprócz Igrzysk Olimpijskich. Ostatnia edycja odbyła się w stolicy Węgier Budapeszcie. Zwycięzcami w grze indywidualnej zostali wówczas Chińczycy Ma Lon oraz Liu Shiwen. Oboje nie zagrają zbliżającym się turnieju w Houston. Medale Mistrzostw Świata w swoim dorobku mają Polacy Andrzej Grubba oraz Leszek Kucharski. W swoim dorobku mają po trzy krążki.

Z powodu kontuzji w USA nie zagrają zarówno Panagiotis Gionis, jak i Pavel Sirucek. Mimo to Bogoria będzie miała dwóch swoich reprezentantów. W singlu i mikście zagra nasz kapitan Marek Badowski. W grze indywidualnej oraz deblowej zaprezentuje się Tajwańczyk Chuang. Znamy już losowanie turnieju singla. Los chciał, że Marek trafił w I rundzie na rodaka Chuanga, Chien Chien-Ana. Co więcej to właśnie z tym leworęcznym zawodnikiem nasz tenisista tworzy duet deblowy w Houston. Zawodnik z Azji w rankingu ITTF plasuje się na 74. Miejscu, Bany to aktualnie 88 rakieta świata. Jeśli chodzi o drugiego z zawodników Bogorii to jego przeciwnikiem będzie Austriak David Sedradoglu. Wydaje się, że faworytem tego pojedynku będzie podopieczny trenera Tomasza Redzimskiego.

W składzie reprezentacji Polski oprócz Marka Badowskiego, znaleźli się również Jakub Dyjas oraz Natalia Partyka, Natalia Bajor i Ania Węgrzyn. Biało-Czerwoni do Mistrzostw przygotowywali się do turnieju na miejscu w klubie International Table Tennis Academy.